Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Puszcza Białowieska Jakub. l

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Puszcza Białowieska Jakub. l"— Zapis prezentacji:

1 Puszcza Białowieska Jakub. l

2 Puszcza Białowieska – kompleks leśny położony na terenie Polski i Białorusi, odznaczający się dużymi walorami przyrodniczymi i historycznymi. W Puszczy Białowieskiej zachowały się ostatnie fragmenty lasu o charakterze pierwotnym. Tutaj mieszka największa populacja wolnego żubra na świecie.

3 Żubr symbol Puszczy Białowieskiej

4 Mapa Puszczy Białowieskiej

5 Kolej Leśna Leśna kolejka wąskotorowa może kursować przez cały rok, jednak planowane przejazdy odbywają się w ciągu lata (1 lipca - 30 września) w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 10:00. Kolejka może kursować na 2 trasach w zależności od liczby chętnych. Kolejki leśne oferują również prywatne, komercyjne przejazdy dla zorganizowanych grup. Możliwe jest wówczas podłączenie do pociągu parowozu zamiast lokomotywy spalinowej oraz zainscenizowanie napadu - kontrola dokumentów przez białoruskich pograniczników. Napadająca grupa przebrana jest w odpowiednie stroje, uzbrojona w broń i posługuje się jedynie językiem rosyjskim lub białoruskim.

6 Rezerwat przyrody Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej – położony w gminach: Białowieża, Hajnówka, Narewka, Narew i Dubicze Cerkiewne, w powiecie hajnowskim, w województwie podlaskim. Stworzony dla ochrony: lasów naturalnych i zbliżonych do naturalnych, typowych dla Puszczy Białowieskiej łęgów i olsów oraz siedlisk leśnych z dominacją starych drzewostanów z dużym udziałem olszy, dębu, jesionu, a także licznych gatunków rzadkich i chronionych roślin zielnych, grzybów i zwierząt oraz utrzymaniem procesów ekologicznych i zachowaniem różnorodności biologicznej. Został powołany 25 czerwca 2003 r. zarządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U z dnia 29 lipca 2003 r.)

7 Netografia http://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Bia%C5%82owieska


Pobierz ppt "Puszcza Białowieska Jakub. l"

Podobne prezentacje


Reklamy Google