Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WRZEŚNIA- Miasto godne uwagi..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WRZEŚNIA- Miasto godne uwagi.."— Zapis prezentacji:

1 WRZEŚNIA- Miasto godne uwagi.

2 Co warto zobaczyć...? KOŚĆIÓŁ FARNY WE WRZEŚNI PW.WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW.STANISŁAWA BM to gotycka świątynia wybudowana w połowie wieku XV. Kościół prezentuje piękne trzynawowe barokowe wnętrze.Znajdują się tutaj obrazy Wniebowzięcia oraz Koronacji NMP, rzeźby św.Stanisława, Piotra, Pawła, Wojciecha, rokokowa ambona, barokowa chrzcielnica oraz renesansowe kamienne kropielnice.

3 Co warto zobaczyć...? KOŚCIÓŁEK NA LIPÓWCE PW.ŚW.KRZYŻA WE WRZEŚNI-Wybudowany w 1664, odrestaurowany w 1850 r. drewniany kościółek. W środku znajdują się trzy ołtarze z przełomu XVII i XVIII w.- ołtarz główny z obrazem Ukrzyżowanie (1641), w ołtarzach bocznych obrazy z wizerunkami św.Roch i św.Rozalii.

4 Co warto zobaczyć...? Na terenie miasta znajduje się MUZEUM REGIONALNE IM. DZIECI WRZESIŃSKICH, których bohaterski strajk przeciwko nauczaniu religii w języku niemiecki przyciągnął międzynarodową uwagę. Muzeum eksponuje także zabytki archeologiczne dotyczące historii Wrześni i okolicy w pradziejach i wczesnym średniowieczu.

5 Co warto zobaczyć...? PAŁAC I PARK DWORSKI NA OPIESZYNIE WE WRZEŚNI- początki Opieszyna sięgają XIIIw. wtedy mieściłą się tutaj siedziba ówczesnych właścicieli Wrześni. W XVI w . dwó został przebudowany na okazały pałac. Teren wokół pałacu stracił swój pierwotny charakter. Obecnie znajduje się tutaj amfiteatr. Przy pałacu działa restauracja.

6 Co warto zobaczyć...? Lipówka to miejsce, gdzie Wrześnianie chętnie spędzają czas. Znajduje się tu Zalew Wrzesiński powstały dla celów rekreacyjno-sportowych oraz rolniczych i wędkarskich. Wzdłuż Jeziora Wrzesińskiego zostały wytyczone alejki spacerowe i ścieżki rowerowe.Nad jeziorem znajduje się hotel i restauracja Czardasz oraz plaża, plac zabaw dla dzieci i mini siłownia.

7 Wydarzenia kulturalne
Oprócz ciekawych zabytków Września zachęca licznymi imprezami kulturalnymi m.in. Majowy Weekend Muzyczny pełen gwiazd, Prowincjonalia w Kinie "Trójka" oraz festiwal im.Anny Jantar odbywający się w tutejszym Amfiteatrze. Majowy Weekend Muzyczny


Pobierz ppt "WRZEŚNIA- Miasto godne uwagi.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google