Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„OJCZE ŚWIĘTY JESTEŚ NASZYM NATCHNIENIEM”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„OJCZE ŚWIĘTY JESTEŚ NASZYM NATCHNIENIEM”"— Zapis prezentacji:

1 „OJCZE ŚWIĘTY JESTEŚ NASZYM NATCHNIENIEM”
1 MAJA 2011 ROK

2 MODLITWA O BEATYFIKACJĘ JANA PAWŁA II
OTWIERAJĄC PRZED MIŁOSIERNYM OJCEM W NIEBIE SWOJE SERCE, ZAPYTAJ SIEBIE O SWOJĄ WIARĘ I DUCHOWE NASTAWIENIE: CZY WIERZYSZ W BOGA, TAK JAK WIERZY KOŚCIÓŁ? CZY WIERZYSZ W KOŚCIÓŁ JAKO WSPÓLNOTĘ W NIEBIE I NA ZIEMI? CZY WIERZYSZ W ŚWIĘTOŚĆ I ZBAWIENIE JANA PAWŁA II? CZY WIERZYSZ W JEGO WSTAWIENNICTWO PRZED BOGIEM? CZY ZGADZASZ SIĘ W TWOJEJ PROŚBIE Z WOLĄ OPATRZNOŚCI BOŻEJ? CZY MODLISZ SIĘ DO MATKI BOŻEJ I INNYCH ŚWIĘTYCH? JAKIEJ ŁASKI NAPRAWDĘ POTRZEBUJESZ? CZY PRZYJMIESZ JĄ GODNIE I WDZIĘCZNIE?

3 PROŚ ZATEM POKORNIE I WYTRWALE:
BOŻE W TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTRZEJ, DZIĘKUJEMY CI ZA TO, ŻE DAŁEŚ KOŚCIOŁOWI PAPIEŻA JANA PAWŁA II, W KTÓRYM ZAJAŚNIAŁA TWOJA OJCOWSKA DOBROĆ, CHWAŁA KRZYŻA CHRYSTUSA I PIĘKNO DUCHA MIŁOŚCI: ON, ZAWIERZAJĄC CAŁKOWICIE TWOJEMU MIŁOSIERDZIU I MATCZYNEMU WSTAWIENNICTWU MARYI, UKAZAŁ NAM ŻYWY OBRAZ JEZUSA DOBREGO PASTERZA, WSKAZUJĄC ŚWIĘTOŚĆ, KTÓRA JEST MIARĄ ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO, JAKO DROGĘ DLA OSIĄGNIĘCIA WIECZNEGO ZJEDNOCZENIA Z TOBĄ. UDZIEL NAM, ZA JEGO PRZYCZYNĄ, ZGODNIE Z TWOJĄ WOLĄ, TEJ ŁASKI, O KTÓRĄ PROSIMY Z NADZIEJĄ, ŻE TWÓJ SŁUGA PAPIEŻ JAN PAWEŁ II ZOSTANIE RYCHŁO WŁĄCZONY W POCZET TWOICH ŚWIĘTYCH AMEN

4 POWOŁANIE SŁYSZAŁEM GŁOS BOGA, KTÓRY WZYWAŁ MNIE, BYM ZOSTAŁ KSIĘDZEM, ALE ZAGŁUSZAŁEM GO MOIMI WAHANIAMI, TŁUMACZENIAMI, WĄTPLIWOŚCIAMI. TOCZYŁEM WEWNĘTRZNĄ WALKĘ, W KTÓREJ POMÓGŁ MI JAN PAWEŁ II. (…)

5 NAWRÓCENIE TAMTEJ NOCY, KIEDY STAŁAM PRZED „DRZWIAMI DO CHRYSTUSA” NIEZDECYDOWANA, CZY ZROBIĆ KROK NAPRZÓD, CZY ZAWRÓCIĆ, JAN PAWEŁ II WZIĄŁ MNIE ZA RĘKĘ I POPROWADZIŁ DO CELU. (…)

6 UZDROWIENIE SIOSTRA OBWIEŚCIŁA MI WIADOMOŚĆ, ŻE MAMA WSTAŁA, A KIEDY ZACZĘŁA CHODZIĆ POWIEDZIAŁA; „Jestem uzdrowiona”. (…) JAN PAWEŁ II UWOLNIŁ MNIE Z DESPERACJI, SAMOTNOŚCI I STRACHU I POMÓGŁ MI ODPOWIEDZIEĆ NA GŁOS PANA. (…)

7 TE WARTOŚCI , KTÓRE ŚWIAT CHCIAŁ ZNISZCZYĆ:
RODZINA BYŁEŚ DLA MNIE PRZEWODNIKIEM DUCHOWYM. PRZYPOMINAŁEŚ WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE, TE WARTOŚCI , KTÓRE ŚWIAT CHCIAŁ ZNISZCZYĆ: ŻYCIE, MIŁOŚĆ, RODZINĘ… DZIĘKUJĘ CI ZA TO . (…)

8 LISTY DZIECI DO JANA PAWŁA II WIĘRZĘ, ŻE JESTEŚ W NIEBIE BLISKO BOGA.
POMÓŻ NAM, DZIECIOM, WYPROSIĆ U BOGA POKÓJ NA ŚWIECIE, ZGODĘ, ŻEBY LUDZIE WZAJEMNIE SIĘ KOCHALI, ŻEBY NIE BYŁO NIENAWIŚCI, A DZIECI NA CAŁYM ŚWIECIE NIE ZAZNAŁY GŁODU I CIERPIENIA. MYŚLĘ, ŻE MOŻESZ NAM POMÓC, PONIEWAŻ TY SAM O TO WALCZYŁEŚ I ŻYŁEŚ WŚRÓD NAS, JAK ŚWIĘTY. MODLIMY SIĘ ZA CIEBIE. WIKTOR

9

10 DO MŁODYCH „MŁODOŚĆ JEST WIEKIEM NADZIEI, OBIETNIC, ENTUZJAZMU, PROJEKTÓW I IDEAŁÓW. MŁODOŚĆ NIE ZRAŻA SIĘ TRUDNOŚCIAMI. MŁODOŚĆ NIE CHCE APROBOWAĆ NIEDOCIĄGNIĘĆ ISTNIEJĄCEGO STANU. MŁODOŚĆ WIERZY W LEPSZY ŚWIAT I PRAGNIE ZDECYDOWANIE, ABY STAŁ SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ”. JAN PAWEŁ II

11 SŁAWNI LUDZIE Papież Jan Paweł II miał serce otwarte na artystów i myślę, że sztuka przechodzi swojĄ odnowę właśnie dzięki jego wstawiennictwu.

12 PODZIĘKOWANIA OJCIEC ŚWIĘTY
Z KAŻDYM SPOTKANYM CZŁOWIEKIEM DZIELIŁ SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM WIARY I UBOGACAŁ SIĘ DAREM SERCA DRUGIEGO CZŁOWIEKA (…)

13 „POZOSTAŁ Z NAMI”- TAKIE SŁOWA NAPISAŁEM PO PIERWSZEJ PIELGRZYMCE JANA PAWŁA II DO OJCZYZNY W 1979R. „POZOSTAŁ Z NAMI” - POWTARZAM TE SŁOWA RÓWNIEŻ TERAZ, ŚWIADOMY, ŻE OJCIEC ŚWIĘTY ODSZEDŁ NA ZAWSZE, ALE NAS NIE OPUŚCIŁ. POZOSTAJE Z NAMI W ŚWIĘTYM OBCOWANIU, POZOSTAJE W ŚWIADECTWIE ŚWIĘTEGO ŻYCIA. TERAZ JESZCZE BARDZIEJ, ORĘDUJĄC ZA NAMI Z NIEBA, POZOSTAJE DO DYSPOZYCJI JAKO ŚWIĘTY KOŚCIOŁA W POLSCE I KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO. TRUDNO WPROST WYRAZIĆ SŁOWAMI, ILE MU ZAWDZIĘCZAMY. JAK GŁĘBOKO WSZEDŁ W NASZE ŻYCIE, W ŻYCIE TAKŻE MOJE I MOJEJ RODZINY. NUCZYŁ NAS BRONIĆ ŻYCIA OD POCZĘCIA DO NATURALNEJ ŚMIERCI, UMACNIAĆ RODZINY, KOCHAĆ OJCZYZNĘ. JUŻ DAWNO OPUŚCIŁ NAS SMUTEK I ŻAL. TERAZ JESTEŚMY JUŻ TYLKO WDZIĘCZNI BOŻEJ OPATRZNOŚCI, ŻE OTRZYMALIŚMY WIELKIEGO I ŚWIĘTEGO PAPIEŻA.

14 WIELKOŚCI I ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II NIE MOŻNA ZROZUMIEĆ BEZ CHRYSTUSA
WIELKOŚCI I ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II NIE MOŻNA ZROZUMIEĆ BEZ CHRYSTUSA . TEN PONTYFIKAT NOSI BOWIEM CECHY WIELKIEJ TAJEMNICY. GDY PODCZAS POGRZEBU PAPIEŻA ROZLEGŁO SIĘ SPONTANICZNE WOŁANIE MILIONA ZGROMADZONYCH NA PLACU ŚWIĘTEGO PIOTRA WIERNYCH : „SANTO SUBITO (…), DOZNAŁEM WZRUSZENIA. „OTO ROZPOCZYNA SIĘ NOWA EPOKA W KOŚCIELE (…)”. DZIŚ, KIEDY JANA PAWŁA II NIE MA WŚRÓD NAS, DLA WSZYSTKICH STAŁO SIĘ JASNE, ŻE JEGO PONTYFIKAT STANOWI WAŻNĄ CENZURĘ W HISTORII KOŚCIOŁA. TO PAPIEŻ POLAK WPROWADZIŁ NAS „PŁYNNIE” W TRZECIE TYSIĄCLECIE WIARY, WYTYCZYŁ DROGĘ KOŚCIOŁA W XXI W. OPATRZNOŚĆ BOŻA DAŁA MU WYSTARCZAJĄCO DUŻO CZASU, A TAKŻE SIŁ I TALENTÓW, ABY MÓGŁ SPEŁNIĆ SWOJĄ WIELKĄ MISJĘ. BYLIŚMY BOWIEM ŚWIADKAMI NAJDŁUŻSZEGO PONTYFIKATU XX W. I CZWARTEGO CO DO DŁUGOŚCI W DZIEJACH PAPIESTWA. NIE SAMA DŁUGOŚC SPRAWOWANIA URZĘDU WPŁYWA NA TO, ABY OKREŚLIĆ TEN PONTYFIKAT SŁOWAMI: „WIELKI I ŚWIĘTY”.

15 OPRACOWAŁY I WYKONAŁY:
mgr AGNIESZKA OLESZYCKA mgr TERESA GŁĄB


Pobierz ppt "„OJCZE ŚWIĘTY JESTEŚ NASZYM NATCHNIENIEM”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google