Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski"— Zapis prezentacji:

1 Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski
25-28 maja 2006r. Trwajcie mocni w wierze

2 Plan Pielgrzymki 25-26 maja- Warszawa 26 maja Jasna Góra
26-28 maja Kraków 27 maja Wadowice 27 maja Kalwaria Zebrzydowska 28 maja KL Auschwitz-Birkenau

3 Pierwszy dzień pielgrzymki Benedykta XVI - Warszawa
Pierwszego dnia pielgrzymki Benedykt XVI spotkał się z polskimi władzami, duchowieństwem w Katedrze św. Jana i wziął udział w modlitwie ekumenicznej. "Wierni oczekują od kapłanów, by byli specjalistami od spotkania z Bogiem" - powiedział papież Benedykt XVI podczas spotkania z polskim duchowieństwem w katedrze sw. Jana w Warszawie.

4 Warszawa-26 maja Wiara polega na głębokiej, osobistej relacji z Chrystusem, relacji opartej na miłości Tego, który nas pierwszy umiłował, aż do całkowitej ofiary z siebie - powiedział Benedykt XVI w homilii podczas mszy św. w Warszawie.

5 Jasna Góra Benedykt XVI: Świat i Kościół potrzebują świętych kapłanów
Świat i Kościół potrzebują świętych kapłanów - powiedział w piątek Benedykt XVI, zwracając się do kandydatów do kapłaństwa podczas nabożeństwa majowego na Jasnej Górze. Zaapelował, by nie obawiali się obowiązków i odrzucenia. "Nie obawiajcie się obowiązków i niespodzianek przyszłości! Nie lękajcie się, że zabraknie wam słów, że spotkacie się z odrzuceniem! Świat i Kościół potrzebują kapłanów, świętych kapłanów!" - mówił papież.

6 Papież pobłogosławił wiernym z okna przy Franciszkańskiej 3
Papież Benedykt XVI nawiązał do tradycji "pogawędek" z wiernymi zapoczątkowanej w Krakowie przez Jana Pawła II i pojawił się w piątek w oknie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.

7 Benedykt XVI podbił serce Krakowa
Pielgrzymi uczestniczący w niedzielnej mszy św. na krakowskich Błoniach, są pod wrażeniem Benedykta XVI. Trwajcie mocni w wierze! Trwajcie mocni w nadziei! Trwajcie mocni w miłości - to wezwanie skierował do wiernych papież Benedykt XVI w homilii podczas niedzielnej mszy św. na krakowskich Błoniach.

8 KL Auschwitz-Birkenau - 28 maja
Wizyta w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, wizyta w Centrum Dialogu i Modlitwy W byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau  wezwał do przebaczenia i pojednania. Dla papieża z Niemiec szczególnie trudno jest mówić w tym miejscu. Tam, gdzie słowa zawodzą, może panować jedynie poruszające milczenie – oświadczył 79-letni  Joseph Ratzinger przed pomnikiem ofiar nazizmu. W tym momencie na szarym, zachmurzonym niebie dało się widzieć tęczę.

9 Dzień czwarty: Cud

10 Hołd dla Jana Pawła II Jan Paweł II zostanie wkrótce ogłoszony świętym - tak niedzielna włoska prasa zgodnie komentuje słowa Benedykta XVI, który dzień wcześniej w Kalwarii Zebrzydowskiej wyraził nadzieję na szybką beatyfikację i kanonizację swego poprzednika. Kamień węgielny pod budowę Centrum Jana Pawła II poświęcił papież Benedykt XVI podczas spotkania z młodymi na krakowskich Błoniach. Benedykt XVI: mam nadzieję na rychłą beatyfikację Jana Pawła II

11 Ekumenizm "pancernego kardynała"
Minął nieco ponad rok od kiedy watykańskie konklawe uczyniło Josepha Ratzingera Benedyktem XVI i już wyraźnie widać, że była to przemiana więcej niż tylko symboliczna. Były prefekt kongregacji nauki wiary, człowiek o którym mawiano „pancerny kardynał”, zdążył pokazać światu swoje łagodne oblicze i swoją skłonność do dialogu, także z innymi kościołami.

12 Galeria cz. I Modlitwa w Birkenau Benedykt XVI w Auschwitz

13 Galeria cz. II "To jest również mój Kraków!"

14 Galeria cz. III Trzeci dzień w Polsce

15 Autor Przemysław Puchalski Kl. IIIA
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu


Pobierz ppt "Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski"

Podobne prezentacje


Reklamy Google