Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

…taki duży, taki mały może świętym być…. X Dzień Papieski

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "…taki duży, taki mały może świętym być…. X Dzień Papieski"— Zapis prezentacji:

1 …taki duży, taki mały może świętym być…. X Dzień Papieski
Odwaga Świętości X Dzień Papieski …taki duży, taki mały może świętym być….

2 Czy pamiętasz Tą kochaną postać?

3 JAN PAWŁ II WIELKI SANTO SUBITO ODWAGA ŚWIĘTOŚCI

4 „Wy jesteście przyszłością świata. Wy jesteście nadzieją Kościoła
„Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją! „

5 “Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka
“Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka! Staje się ona czasem wzorem dla dorosłych: modlić się z prostotą i całkowitą ufnością, to znaczy zwracać się do Boga tak, jak czynią to dzieci (...)”.

6 „….dzisiaj jesteście małym płomykiem,
ale dzięki łasce Bożej możecie stać się płonącą pochodnią, niosącąświatło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom…”

7 „Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie”.

8 „Trzeba czuwać, troszczyć się o każde dobro człowiecze. Nie można pozwolić, by marnowało się to, co ludzkie, na tej ziemi.”

9 „Królestwo Boże jest w was przez łaskę chrztu świętego
„Królestwo Boże jest w was przez łaskę chrztu świętego. Ono do was należy, jeżeli nie pozwolicie zniszczyć go w sobie przez grzech. Przez ciężki, śmiertelny grzech. Dzieci takich grzechów nie popełniają. Dlatego Królestwo Niebieskie jest w nich. I dlatego też Pan Jezus znajduje szczególną radość i odpoczynek w obcowaniu z dziećmi.”

10 “Zawsze się raduję, spotykając dzieci
“Zawsze się raduję, spotykając dzieci. Pan Jezus także znajdował w tym radość! Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy Królestwo Boże. (Mk 10,14)”

11 „Jaka jest miara serca ludzkiego, skoro napełnić je może tylko Bóg,
Duch Święty?”

12 „Dzisiaj ja, Jan Paweł II, jako przedstawiciel Jezusa, jako biskup Rzymu, daję swą miłość każdemu chłopcu i dziewczynce [...] każdemu, bez żadnej różnicy”.

13 „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna
„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

14 „Głoszę waszą ludzką godność jako dzieci Bożych, stworzonych do tego, by uczestniczyć na zawsze w Bożej miłości. Głoszę wasze prawa, bez względu na to, jak małe lub bezbronne jesteście; głoszę obowiązki, które towarzyszom waszym prawom, a które powołane jesteście wypełniać z miłości, by chronić prawa innych”.

15 „Chociaż nie jestem wśród was na co dzień, jak bywało przez tyle lat dawniej - to przecież noszę w sercu wielką troskę. Wielką, ogromną troskę. Jest to, moi drodzy, troska o was. Właśnie dlatego, że od was zależy jutrzejszy dzień.”

16 „Szczególną miłością darzę każde dziecko, które cierpi, które jest samotne, które jest opuszczone, zwłaszcza to, które nie ma nikogo, kto by je kochał i o nie zadbał”

17 Więc w takiej ciszy ukryty ja - liść, oswobodzony od wiatru, już się nie troskam o żaden z upadających dni Karol Wojtyła "Pieśń o Bogu ukrytym"

18 Odwaga Świętości …taki duży, taki mały może świętym być….

19 A nawet jeśli by umarł, żyć będzie wiecznie ( J 11, 25 )
…tak, i ja, tak, i ty może świętym być…


Pobierz ppt "…taki duży, taki mały może świętym być…. X Dzień Papieski"

Podobne prezentacje


Reklamy Google