Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁOGOSZCZU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁOGOSZCZU"— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁOGOSZCZU

2 W DNIACH 25 WRZEŚNIA LISTOPADA UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁOGOSZCZU UCZESTNICZYLI W WIELU DZIAŁANIACH MAJĄCYCH NA CELU PODNIESIENIE ŚWIADOMOSCI EKOLOGICZNEJ.

3 W TRAKCIE TWANIA KONKURSU ODBYWAŁY SIĘ PRELEKCJE DOTYCZĄCE SEGREGACJI ODPADÓW.

4

5

6 Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali „DRZEWA Z ODZYSKU”.

7

8

9 Uczniowie Naszej Szkoły wykonali prace dotyczące segregacji odpadów.

10

11 Na zajęciach koła polonistycznego uczniowie zaprezentowali swoją twórczość na temat segregacji śmieci . Śmieciowe rymowanki Moi mili państwo, proszę się nie gniewać, Ale wszystkie śmieci trzeba segregować! Dla zdrowia, czystości - Piękna środowiska oraz oszczędności! W pojemniku żółtym, Miejsca dzisiaj nie ma. Dla papierów, szkła, baterii - Wrzucaj tutaj plastik, puszki, foliowe torebki! W niebieskim pojemniku Ląduje gazet bez liku! Torby, worki, ulotki - Wszystko co z papieru, nawet moje książki! Worek zielony szkłem wypełniony, szklane butelki oraz słoiki! Lecz nie potłuczone w nim talerzyki! Nie żarówki, nie reflektory, ani nie witraż pięknie zdobiony! Pamiętaj chłopaku, Pamiętaj dziewczyno! Segreguj dziś śmieci A jutro nie zginiesz!

12 Zorganizowany został również konkurs plastyczny pt
Zorganizowany został również konkurs plastyczny pt. ”Każde dziecko wie, co zrobić z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym”.

13

14 W ramach Święta Drzewa Klubu Gaja sadziliśmy drzewka na terenie szkoły, uruchamiając tzw. Licznik Drzew.

15

16 24 października 2013 r na terenie zagrody edukacyjnej Ostoja Dworska Grzegorza Szymańskiego odbyło się spotkanie odnośnie ochrony kasztanowców. Celem spotkania była ochrona tych drzew przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Uczniowie po powitaniu i wysłuchaniu pogadanki o kasztanowcach przeprowadzonej przez Grzegorza Szymańskiego właściciela zagrody, wyposażeni w grabie przystąpili do grabienia liści kasztanowców W trakcie spotkania przeprowadzono gry i zabawy ekologiczne z nagrodami. Na zakończenie w podziękowaniu, za tak owocną pracę młodych przyjaciół kasztanowców naszej okolicy, właściciel zagrody edukacyjnej zorganizował ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieciaki dostały od właściciela zagrody młode drzewko kasztanowca, które posadziły na terenie szkoły.

17

18 „Reksio” – Maskotka z makulatury.

19 „Lubimy mokradła” Obecnie Szkoła Podstawowa w Małogoszczu
bierze udział w konkursie plastycznym pt. „Lubimy mokradła” poświęconym tematyce ochrony obszarów wodno-błotnych jako siedlisk życia ptaków. Prace plastyczne uczniowie wykonują w następujących kategoriach: 1.Woda i mokradła dla życia 2.Dom dla wodniczki.

20 Szkoła Podstawowa została uczestnikiem konkursu zorganizowanego przez URZĄD MIASTA I GMINY W MAŁOGOSZCZU. W terminie 4 listopada – 31 maja 2014r., będzie gromadzić makulaturę, puszki aluminiowe i zużyte baterie. Zostanie przeprowadzonych również szereg zajęć informacyjno – edukacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Konkurs jest koordynowany przez firmę EKO – EDUKACJA p. Marka Łabno.

21 W trakcie trwania konkursu uczniowie zebrali, aż 120 kg zużytych baterii.

22 NASZ SIELANKOWY – EKOLOGICZNY ŚWIAT.


Pobierz ppt "PREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MAŁOGOSZCZU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google