Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKOLOGIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKOLOGIA."— Zapis prezentacji:

1 EKOLOGIA

2 - nie szkodź” ~Konfucjusz
Pamiętaj!!! „Zostaw Ziemię swoim następcom w stanie przynajmniej takim, w jakim ją zastałeś. Staraj się zostawić ją w lepszym. Zachowuj się jak dobry lekarz - nie szkodź” ~Konfucjusz

3 Segregując śmieci musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:
Zapamiętaj!!! Segregując śmieci musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach: Każdy pojemnik ma inny kolor dzięki czemu wiemy co gdzie wrzucać. Wrzucając do pojemników śmieci pamiętajmy o odpowiednim zgnieceniu ich, dzięki temu będą zajmować mniej miejsca i więcej się ich tam zmieści .

4 Do tego kosza na śmieci wrzucamy PLASTIK
ŻÓŁTY Do tego kosza na śmieci wrzucamy PLASTIK * puste butelki plastikowe po napojach * puste opakowania po kosmetykach Wrzucając butelki pamiętajmy, alby odkręcać korki, dla nich mamy inne miejsce.

5 Tu wrzucamy PAPIER, TEKTURĘ i ODZIEŻ
NIEBIESKI Tu wrzucamy PAPIER, TEKTURĘ i ODZIEŻ * papier szkolny i biurowy * książki w miękkich okładkach * gazety, czasopisma * tekturę, kartony * znoszoną odzież po usunięciu guzików, metalowych nap itp.

6 Tu jest miejsce na SZKŁO BIAŁE I KOLOROWE
ZIELONY Tu jest miejsce na SZKŁO BIAŁE I KOLOROWE * butelki ze szła * słoiki (bez nakrętek) * szklane opakowania po kosmetykach Ważne jest to, aby nie tłuc szkła przed wrzuceniem.

7 CZERWONY Tu wrzucamy ODPADY PROBLEMATYCZNE
* Przeterminowane leki (kosze w aptekach) * Zużyte baterie, akumulatory (placówki oświaty i handlowe) *Zużyte opony i chemikalia (punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych)

8 Zmiany dotyczące segregacji śmieci w naszej gminie wejdą w życie
1 lipca


Pobierz ppt "EKOLOGIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google