Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gazetka Szkolna LUZ Projekt realizowany w ramach programu wyrównywania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gazetka Szkolna LUZ Projekt realizowany w ramach programu wyrównywania"— Zapis prezentacji:

1 Gazetka Szkolna LUZ Projekt realizowany w ramach programu wyrównywania
szans edukacyjnych dzieci i młodzieży

2 Celem projektu jest umożliwienie uczniom PSP nr 1 w Nowej Soli brania udziału w życiu szkoły poprzez możliwość umieszczania swoich materiałów na stronach Szkolnej Gazetki LUZ. Dzięki temu pismu, każdy chętny uczeń bez względu na poziom swoich możliwości może zaistnieć w życiu szkoły.

3 Tak naprawdę pomysł wydawania gazetki zrodził się we wrześniu 1999 roku. Na początku był pomysł i wiele optymizmu. Wielu chętnych uczniów pragnęło zdobyć doświadczenie w zawodzie dziennikarskim. Lecz największa odpowiedzialność spoczęła na opiekunach gazetki szkolnej. Promotorami i założycielami gazetki były nauczycielki nauczania początkowego Jolanta Pańczak i Beata Binder. W początkowym etapie wydawania gazetki powołały zespół redakcyjny wprowadzając nowych członków redakcji. Zespół redakcyjny stanowią uczniowie klas II i III.

4 Nauczycielki ogłosiły wśród uczniów konkurs na nazwę gazetki: - "Było wiele propozycji jednak chodziło mi o to, by tytuł czasopisma był na odpowiednim poziomie. Z konkursu wyłoniliśmy nazwę "Luzik". Ustaliliśmy format, objętość, stałe działy, częstotliwość ukazywania się. Było to pierwsze zadanie zespołu redakcyjnego. Pierwsze egzemplarze gazetki pisane były ręcznie przez dzieci. Dopiera w 2002r. gazetka w całości redagowana była na komputerze i zmieniła nazwę na "Luz". Obecnie zespół redakcyjny gazetki szkolnej "LUZ" wybierany jest spośród laureatów konkursu literacko - plastycznego. Opiekunem gazetki jest pani Beata Binder.

5 Gazetka szkolna jest formą pracy dydaktyczno-wychowawczej realizowaną poza obowiązkowymi zajęciami dydaktycznymi. Wydawana jest w szkole jako plon pracy zespołów uczniowskich i kółka dziennikarskiego. Jednocześnie jest efektem realizacji ścieżki edukacyjnej czytelniczej i medialnej.

6       Dążymy do tego, aby gazetka szkolna przyciągała wizualnie, interesowała zawartością i znajdowała odbiorców.

7 Założeniem gazetki jest przygotowanie zespołu do odbioru formy kultury literackiej, zwiększenie więzi dzieci z naszą szkołą i przygotowanie jednostki twórczej, otwartej, kreatywnej, krytycznej i wrażliwej. Młodzi redaktorzy z opiekunem spotykają się raz w tygodniu. Opiekunka inspiruje uczniów do zadań twórczych. Dzieci opracowują zadania, segregują materiał, a na koniec dokonują korekty i składu numeru. Gazetka wydawana jest systematycznie raz w miesiącu (około 100 egzemplarzy).

8 W miarę potrzeb komentujemy wydarzenia szkolne, co ciekawego i zabawnego wydarzyło się w danym miesiącu (chodzi o informacje na temat konkursów, turniejów , akademii, wycieczek). W gazetce znajdują się także rozrywki umysłowe. Czasopismo jest dokumentem z życia szkoły.

9 Dzięki temu pismu, każdy chętny uczeń bez względu na poziom swoich możliwości może zaistnieć w życiu szkoły. Ponadto razem uczniowie czują się bardziej docenieni i zauważeni w społeczności szkolnej co stanowi nie mały walor wychowawczy. Jest ono łatwym sposobem kontaktu pomiędzy szkołą, a domem rodzinnym.


Pobierz ppt "Gazetka Szkolna LUZ Projekt realizowany w ramach programu wyrównywania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google