Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zacznijmy od początku…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zacznijmy od początku…"— Zapis prezentacji:

1 Zacznijmy od początku…

2 Pewnego pięknego dnia dowiedziałyśmy się, że zajęcia praktyczne odbędziemy w Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy… Nasze obawy nie znały granic, powstawało wiele pytań: gdzie to jest, jak tam będzie, jak tam dotrzemy!?

3 Nadszedł ten dzień w którym rozpoczęłyśmy praktyki, a był to 21. 03
JESTEŚMY NA MIEJSCU

4 Na dobry początek zostałyśmy bardzo miło przywitane przez samą panią kierownik DPS-u mgr Sylwię Schabowską, która przekazała nam niezbędne informacje na temat organizacji pracy i topografii DPS-u w Karwodrzy. Otrzymałyśmy własny pokój, który posłużył nam jako szatnia i miejsce gdzie pogłębiałyśmy wiedzę.

5 Następnie zaczęłyśmy pracę, poznałyśmy pensjonariuszy, zakres obowiązków pielęgniarki w DPS-ie. Poznałyśmy panią dyrektor Władysławę Stefańską oraz kadrę pracowników.

6 Z dnia na dzień zdobywałyśmy coraz większe zaufanie pensjonariuszy, dzięki temu nasza praca była miła i przyjemna, sprawiała nam wiele satysfakcji

7

8 Terapia zajęciowa z pensjonariuszami

9

10 Po zapoznania się z harmonogramem i obowiązkami ruszyłyśmy zwarte i gotowe do pracy. Wykonywałyśmy m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pielęgnację, uczestniczyłyśmy w rozdzielaniu leków, przeprowadzałyśmy terapie zajęciową, aktywizowałyśmy pensjonariuszy poprzez spacery i ćwiczenia usprawniające oraz uczestniczyłyśmy w rehabilitacji.

11

12 Tak się to robi: Raz, Dwa, Trzy…

13

14 Mały odpoczynek po wysiłku

15 Ty możesz zrobić to, czego ja nie potrafię
Ty możesz zrobić to, czego ja nie potrafię. Ja mogę zrobić to co Tobie się nie udaje. Wspólnie możemy dokonać czegoś wspaniałego!

16 Codzienne spacery

17

18 Ćwiczenia usprawniające

19 Swobodne rozmowy na świeżym powietrzu, udało nam się zyskać zaufanie wśród pensjonariuszy

20 Zaufanie procentuje

21 Wspólne gry i zabawy

22 DZIĘKUJEMY!!! Przyszedł czas na podsumowanie:
Czas naszego dwutygodniowego pobytu z Pensjonariuszami minął szybko… lecz pozostanie głęboko w naszej pamięci i sercach… Miła przyjazna atmosfera pozwoliła nam z łatwością pracować i osiągać sukcesy; Nauczyłyśmy się komunikacji i opieki nad osobą starszą co będzie dla nas przydatne zarówno w pracy zawodowej jak i w naszym życiu. Chcemy z serca złożyć najszczersze podziękowania na ręce pani Dyrektor Władysławie Stefańskiej oraz pani kierownik mgr Sylwii Schabowskiej i współpracującego z nami personelu za życzliwe przyjęcie i umożliwienie nam odbywania zajęć praktycznych w Domu Pomocy Społecznej w Karwodzrzy. DZIĘKUJEMY!!! Doceniamy inicjatywę oraz dbałość i troskę o to abyśmy czuły się w Karwodrzy dobrze. Śmiało i szczerze możemy powiedzieć, iż była to najlepsza placówka w której odbyłyśmy do tej pory zajęcia.

23 Z workiem pełnym pięknych wspomnień i doświadczeń wracamy do domu…

24 Życie nie po to tylko jest, by brać Życie nie po to, by bezczynnie trwać I aby żyć siebie samego trzeba dać…

25 Grupa A7 (od prawej: Oleś Monika, Polek Paulina, Pajor Maria, Placek Natalia, Sasak Bożena, Pyzik Karolina) z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wraz z mgr Ireną Pękalą.


Pobierz ppt "Zacznijmy od początku…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google