Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zajęcia pozalekcyjne Szkołą Podstawowa w Stróżach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zajęcia pozalekcyjne Szkołą Podstawowa w Stróżach."— Zapis prezentacji:

1 Zajęcia pozalekcyjne Szkołą Podstawowa w Stróżach

2 Zajęcia w ramach świetlicy
profilaktycznej W naszej szkole od 5 lat funkcjonuje profilaktyczna świetlica do której uczęszczają uczniowie z naszej szkoły, absolwenci oraz młodzież pochodząca z rodzin zagrożonych patologią. W ramach prowadzonych działań odbywają się raz w tygodniu zajęcia w pracowni komputerowej. Uczniowie pod opieką nauczyciela opiekuna wykonują różne prace, korzystają z Internetu, wyszukują potrzebne informacje, wymieniają się pomysłami z innymi uczniami

3 Szkolna pracownia dla rodziców.
Podczas spotkań z rodzicami wychowawcy poszczególnych klas prowadzą szkolenia dla rodziców wykorzystując komputer i projektor. Odbyły się następujące szkolenia: - Dla rodziców klas I-III „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach projektu „Słońce na drodze” oraz drugiego projektu „Na wszelki wypadek” - Dla rodziców klas pierwszych I i II edycja- „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” - Dla rodziców klas IV-VI - „Sposoby radzenia sobie z agresją”

4 Szkolenia nauczycieli
Wykorzystując dostępne środki audiowizualne przeprowadzono w szkole następujące szkolenia dla nauczycieli naszej szkoły oraz szkolenia na które zapraszano nauczycieli z sąsiednich szkół: - Interklasa na kółkach - „Metody aktywizujące uczniów” - „Praca z uczniem z ADHD” - „Jak radzić sobie z uczniem mającym trudności w nauce” - „Sposoby zapobiegania agresji wśród uczniów” - „Wewnątrzszkolne ocenianie w świetle prawa”

5 Kółko informatyczne Od 7 lat w naszej szkole organizowane są zajęcia w ramach kółka informatycznego. Uczniowie poznają tajniki komputera tworzą różne programy uczą się języka HTML próbując możliwości robienia stron internetowych. Przygotowują prezentacje multimedialne, prace konkursowe. Uczniowie w ramach kółka w tym roku szkolnym przygotowali prace i wzięli udział w 7 konkursach, czterech odnieśli sukcesy

6 Kółko matematyczne Kółko matematyczne prowadzone jest w klasach IV-VI. Na kółko uczęszczają uczniowie którzy wykazują zdolności matematyczne. Uczniowie przygotowują się między innymi do udziału w olimpiadach i konkursach. Brali udział w wojewódzkim konkursie matematycznym oraz ogólnopolskim konkursie „Kangur matematyczny 2010”. W większości nauczycielka sama opracowuje programy multimedialne które oprócz matematyki wykorzystuje również na kółku. Korzysta również z dostępnych programów matematycznych

7 Nauczycielka na lekcjach matematyki oprócz podręcznika tradycyjnego dla klas IV-VI korzysta z e-podręcznika - GWO

8 Kółko j, angielskiego The English Club Na kółko uczęszczają uczniowie wykazujący zainteresowania j. angielskim Oprócz ćwiczeń książkowych nauczycielka często stosuje programy multimedialne English Adventure 1, 2 i 3 - ćwiczenia + filmy DVD, wydawnictwo Longman Sky 1 i 2 - ćwiczenia, wydawnictwo Longan Uczniowie przygotowywani są do konkursów. Uczeń kl VI Tomasz Klocek wygrywając etap szkolny zakwalifikował się do konkursu wojewódzkiego. Uczniowie na zajęciach oglądają także filmy anglojęzyczne.

9 Kółko plastyczne „Mały artysta” – głównym celem kółka jest rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów. Zajęcia obejmują 1 godz. w tygodniu. Na zajęciach stosowane są różne formy pracy w zależności od zainteresowań uczniów. Ciekawe techniki pracy zostają wykorzystywane w różnych konkursach. Uczniowie oprócz tradycyjnych technik wykorzystują również techniki komputerowe. Jest kilku uczniów dla których wykonanie pracy techniką komputerową przynosi większe efekty niż inną techniką plastyczną.

10 Kółko taneczne Zajęcia w ramach kółka prowadzone są w dwóch grupach wiekowych. Kółko prowadzi p. Monika Nakielny. Zespół taneczny pod nazwą „Fantazja” oprócz tańców i występów korzysta również z pracowni komputerowej. Ponieważ po każdym występie uczniowie z grupy starszej obrabiają w programach graficznych wykonane przez siebie zdjęcia nagrywają na płyty. Podobnie z nagraniami na kamerze, grupa uczniów odpowiedzialna za robienie filmu również korzysta z pracowni komputerowej. Ponadto po każdej próbie uczniowie mają 30 min na rozrywkę komputerową.

11 Kółko polonistyczne Na kółku j. polskiego nauczyciel
Oprócz różnego rodzaju książek, zeszytów wykorzystuje także programy multimedialne: Lektury, ortografia, części mowy itp..

12


Pobierz ppt "Zajęcia pozalekcyjne Szkołą Podstawowa w Stróżach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google