Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MSP w Zamościu Rowerem przez Susiec

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MSP w Zamościu Rowerem przez Susiec"— Zapis prezentacji:

1 MSP w Zamościu Rowerem przez Susiec
Pracę wykonała Edyta Niewczas Zamość r.

2

3 Kilka słów o gminie Susiec
Tak duża popularność gminy wynika z jej atrakcyjnego położenia na wyżynnym obszarze Roztocza Środkowego, oraz na nizinnym i puszczańskim terenie Równiny Biłgorajskiej. Występują tu bystre i bardzo czyste rzeki – Tanew z dopływami: Sopotem, Jeleniem i Potokiem Łosinieckim, tworzące wyjątkowo piękne dla oka i melodyjne dla ucha wodospady, zwane szumami. Dzisiaj Susiec jest dużym ośrodkiem turystyczno – wypoczynkowym, posiadającym dobrze rozwiniętą bazę noclegową i agroturystyczną. Gmina Susiec natomiast liczy około 190 km kw, mieszka w niej około 8000 mieszkańców a głównymi kierunkami rozwoju gminy jest turystyka, przetwórstwo rolno – spożywcze oraz przemysł drzewny.

4 A oto najciekawsze miejsca i zabytki na terenie gminy
Wodospad na rzece Jeleń tzw. „Jelonek” Rezerwat „Czartowe pole”, Rezerwat „Nad Tanwią”, Zalew w Majdanie Sopockim, Rezerwat historyczny w Błudku, Kamieniołomy w Nowinach,

5 Wodospad „Jelonek”

6 Rezerwat „Czartowe Pole”
Rezerwat ten jest położony malowniczo ukształtowanej dolinie rzeki Sopot z serią dużych wodospadów w okolicy miejscowości Hamernia. Rezerwat liczy 63,71 ha powierzchni. Przez rezerwat przebiega piesza ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna.

7 Ruiny papierni w Rezerwacie „Czartowe Pole”

8 Rezerwat „Nad Tanwią” - Szumy
Możemy tu zobaczyć przepiękne wodospady zwane „szumami”, powstały one w strefie spękań tektonicznych na krawędzi Roztocza i Kotliny Sanomierskiej. Jest to rezerwat ścisły.

9 Zalew w Majdanie Sopockim
Istotną rolę odgrywa w czasie wakacji. Można się tutaj pięknie opalić i wypocząć. Jest tu spora baza domków letniskowych i można skorzystać z pola namiotowego

10 Rezerwat historyczny w Błudku
Jest to ślad historii w okolicy. W latach 1944 – 45 mieścił się tutaj założony przez NKWD obóz dla żołnierzy AK . Więźniowie pracowali w pobliskim kamieniołomie. Około 150 m od pomnika znajduje się pamiątkowy cmentarz ofiar obozu zagłady.

11 Kamieniołomy w Nowinach
Można tu podziwiać piękne widoki starych wykopalisk. Ściana wyrobiska ma wysokość 10m i długość 200m, kamieniołomy są obecnie nieczynne.

12 Wczesną wiosną zapraszam na piękne bazie i przylaszczki, latem na zwiedzanie pięknej okolicy, jesienią zaś na grzybobranie a zimą zapraszam na kuligi

13 Wnioski końcowe Susiec i okolice słyną z czystego powietrza i dużej zawartości jodu. Walory środowiska naturalnego gwarantują prawdziwy wypoczynek z dala od miejskiego gwaru. Susiec otoczony malowniczymi lasami Puszczy Solskiej należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów.

14 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "MSP w Zamościu Rowerem przez Susiec"

Podobne prezentacje


Reklamy Google