Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tytuł: Ciekawe miejsca w Polsce Temat: Określanie położenia w przestrzeni. Układanie zdań z użyciem wyrazów oznaczających stosunki przestrzenne Autor:Alicja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tytuł: Ciekawe miejsca w Polsce Temat: Określanie położenia w przestrzeni. Układanie zdań z użyciem wyrazów oznaczających stosunki przestrzenne Autor:Alicja."— Zapis prezentacji:

1 Tytuł: Ciekawe miejsca w Polsce Temat: Określanie położenia w przestrzeni. Układanie zdań z użyciem wyrazów oznaczających stosunki przestrzenne Autor:Alicja Kleinert

2 Ciekawe miejsca w Polsce
W górach jest wyjątkowo pięknie. Miejskie parki są oazą ciszy, a nad Bałtykiem można wspaniale wypocząć. Polskie miasta zachęcają do zwiedzania... Ciekawe miejsca w Polsce Nie czekajmy więc i wybierzmy się na krótką wycieczkę. Poznajmy wybrane zakątki Polski. Ruszaj z nami!

3 Oto kilka wybranych miejsc letniego wypoczynku. To polskie krajobrazy
Oto kilka wybranych miejsc letniego wypoczynku. To polskie krajobrazy. Zobaczycie lasy, góry, morze i miasta. Postarajcie się ułożyć zdania na temat tych miejsc. Zastosujcie zgromadzone wyrazy. Kto zrobi to najlepiej? Powodzenia!

4 obok, za, przed, po lewej stronie, po prawej stronie, pod, przy

5 na, przed, nad, przy, obok, ponad, wyżej, niżej, pośród, w oddali, pomiędzy

6 po, przy, na, pod, przed, na wprost

7 przed, obok, za, z tyłu, z przodu, z lewej strony, w oddali

8 przed, za, nad, obok, przy, między, pomiędzy, zza

9 za, zza, obok, przy, pod, dalej, nad, dalej, w oddali

10 Wiele pięknych i ciekawych miejsc jest w Polsce
Wiele pięknych i ciekawych miejsc jest w Polsce. Poznaj swój kraj – tak jak my!


Pobierz ppt "Tytuł: Ciekawe miejsca w Polsce Temat: Określanie położenia w przestrzeni. Układanie zdań z użyciem wyrazów oznaczających stosunki przestrzenne Autor:Alicja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google