Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Osolin położony jest na północnych wzniesieniach Wzgórz Trzebnickich (na wys. 128-175 m n.p.m.) w centrum kompleksów leśnych. Wyróżnia go szczególny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Osolin położony jest na północnych wzniesieniach Wzgórz Trzebnickich (na wys. 128-175 m n.p.m.) w centrum kompleksów leśnych. Wyróżnia go szczególny."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Osolin położony jest na północnych wzniesieniach Wzgórz Trzebnickich (na wys. 128-175 m n.p.m.) w centrum kompleksów leśnych. Wyróżnia go szczególny mikroklimat sprzyjający rekreacji i wypoczynkowi od zgiełku wielkiego miasta (z centrum Wrocławia do Osolina jest tylko 35 km). Walory tych terenów doceniono już tysiące lat temu, na terenie wsi stwierdzono osadnictwo kultury łużyckiej (1400-30 r. p.n.e.) oraz ślady osadnictwa z okresu wczesnego średniowiecza. Obecnie wieś zamieszkuje ok. 500 osób, ale ilość mieszkańców przyciąganych wyjątkową okolicą stale się zwiększa.

4 Około 1 km na północny zachód od wsi, w lesie, znajduje się staw (3 ha) i ośrodki wypoczynkowe z domkami kempingowymi, wypożyczalnią sprzętu wodnego i bufetem. Zapasy można uzupełnić w trzech sklepach spożywczych (dwa z nich przyjmują płatności kartami), a większy głód zaspokoić w barze Mati przy ul. Klasztornej.barze Mati Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybierać z pośród wielu tras rowerowych lub pojeździć konno (z możliwością nauki jazdy konnej) w stadninie Malta. Zimą organizowane są kuligi po okolicznych lasach dla dzieci i dorosłych z dodatkowymi atrakcjami, zakończone biesiadą w Kurnej Chacie. stadninie MaltaKurnej Chacie

5


Pobierz ppt "Osolin położony jest na północnych wzniesieniach Wzgórz Trzebnickich (na wys. 128-175 m n.p.m.) w centrum kompleksów leśnych. Wyróżnia go szczególny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google