Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wymiana młodzieży Polska – Niemcy – Dania 16 – 22 listopada 2009r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wymiana młodzieży Polska – Niemcy – Dania 16 – 22 listopada 2009r."— Zapis prezentacji:

1 Wymiana młodzieży Polska – Niemcy – Dania 16 – 22 listopada 2009r.

2

3 Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu było pomysłodawcą i organizatorem trójstronnej wymiany młodzieży, w której, oprócz uczniów naszego Gimnazjum uczestniczyli uczniowie z Rønne na duńskiej wyspie Bornholm oraz uczniowie z niemieckiego Heringsdorfu

4 Pomysł na zorganizowanie międzynarodowej wymiany młodzieży powstał w roku szkolnym 2008/2009 kiedy Gimnazjum Publiczne nr 2 nawiązało kontakt z Rønne Privatskole, prywatną szkołą z Bornholmu, która wyraziła chęć podjęcia współpracy. Do projektu zaproszono również Maxim-Gorki- Gymnasium z miejscowości Heringsdorf w Niemczech.

5 Cele współpracy: doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim i języku niemieckim, poznawanie kultury i obyczajów innych państw europejskich, przełamywanie barier językowych i stereotypów światopoglądowych, porównywanie systemów edukacji w krajach uczestniczących w projekcie, integracja uczniów, integracja nauczycieli i wymiana doświadczeń.

6 Uczniowie z Danii i Niemiec zwiedzali budynek Gimnazjum Publicznego nr 2, uczestniczyli w lekcjach i przyglądali się życiu polskiej szkoły

7

8

9 Po kilka godzin dziennie uczniowie wspólnie, w międzynarodowych grupach, pracowali nad produktem końcowym wymiany.

10 Praca nad produktem końcowym wymiany Produktem tym były prace graficzne w formie plakatów oraz prezentacji multimedialnych, w których uczniowie przedstawiali w jaki sposób wyobrażali sobie pozostałe kraje biorące udział w wymianie i życie ich mieszkańców oraz jak zmieniło się ich wyobrażenie o krajach i ludziach po pobycie w Polsce.

11 Wspólna praca

12 W trakcie wytężonej pracy znalazła się też chwila na słodki poczęstunek.

13 Prezentacje prac Po kilku dniach pracy przyszedł czas na przedstawienie efektów wspólnych dokonań. Uczniowie przedstawiali i omawiali w języku angielskim swoje plakaty i prezentacje.

14

15

16 Oprócz pracy nad produktem końcowym wymiany młodzież zwiedzała najciekawsze zakątki wysp Uznam i Wolin

17

18 Popołudniami uczestnicy wymiany mieli czas wolny, który spędzali na zwiedzaniu Świnoujścia i niemieckich tzw. Cesarskich Kurortów, zakupach, wspólnych wyjściach do pizzerii, na kręgle i na lodowisko.

19 Czas wolny

20 Ostatniego dnia wizyty odbyła się wycieczka do Szczecina, gdzie uczniowie zwiedzali zabytki miasta w tym m.in. Zamek Książąt Pomorskich i Wały Chrobrego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa interaktywnych doświadczeń Eureka oraz zakupy w CH Galaxy.

21 Wymiana stanowiła cenną lekcję nie tylko dla uczniów, ale również ich opiekunów, którzy mieli okazję w miłej atmosferze podyskutować o plusach i minusach zawodu nauczyciela w poszczególnych krajach oraz wymienić doświadczenia.

22 Poza wymiernymi korzyściami edukacyjnymi projekt wymiany młodzieży zaowocował przyjaźniami zarówno wśród uczniów….

23 … jak i nauczycieli

24 A pół roku później…

25 …polscy uczniowie wraz z nauczycielami pojechali z rewizytą na Bornholm.

26 Wizyta rozpoczęła się w niedzielne majowe popołudnie od spotkania polskiej młodzieży z duńskimi partnerami i ich rodzicami, u których nasi uczniowie mieli gościć przez sześć kolejnych dni.

27 Polscy uczniowie z ciekawością zwiedzali budynek Rønne Privatskole

28

29 Głównym celem wymiany była wspólna praca nad jej produktem końcowym, którym tym razem były prezentacje multimedialne na temat Co Bornholm może zaoferować polskiemu turyście.

30 Polscy uczniowie mieli również za zadanie zwrócić uwagę na odmienności w zachowaniu, stylu życia i kulturze Duńczyków. Najbardziej zdziwił ich brak zasłon w oknach oraz fakt, że woda z kranu nadaje się do picia.

31 Omawianie formatu i szczegółów prezentacji

32 Zbierając materiały do prezentacji przyjemnie było wyjść poza mury szkoły.

33 Po kilku dniach solidnej pracy nadszedł czas przedstawienia jej efektów

34

35 Młodzież integrowała się nie tylko podczas pracy nad prezentacjami. Wiele radości i dobrej zabawy uczniom i nauczycielom dostarczało wspólne przygotowywanie posiłków w stołówce szkolnej.

36 W miłym towarzystwie nawet sprzątanie po śniadaniu i zmywanie naczyń nie było straszne.

37 Przy wspólnych posiłkach integrowali się nie tylko uczniowie…

38 Nasi duńscy gospodarze zadbali o to aby program wymiany był urozmaicony. W trakcie wycieczek pokazali nam nie tylko Rønne, ale i inne piękne zakątki Bornholmu. Tu podziwiamy skandynawską architekturę.

39

40

41 Wizyta w muzeum

42 Widoki zapierały dech w piersiach

43

44 Niezwykłą gościnnością wykazali się nie tylko rodzice duńskiej młodzieży, ale również nauczyciele, którzy zaprosili polskich opiekunów na golfa.

45 Po sześciu dniach pobytu w Danii nadszedł czas pożegnania i powrotu do Polski. W pamięci polskiej młodzieży i nauczycieli ten kilkudniowy pobyt zapisał się jako cenne i niezapomniane doświadczenie. Wielu uczniów do tej pory utrzymuje kontakty ze swoimi duńskimi rówieśnikami, a nauczyciele już planują kolejną wymianę, która ma odbyć się wiosną 2011 roku.


Pobierz ppt "Wymiana młodzieży Polska – Niemcy – Dania 16 – 22 listopada 2009r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google