Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

przyjaźń ponad podziałami

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "przyjaźń ponad podziałami"— Zapis prezentacji:

1 przyjaźń ponad podziałami
JUNIOR BOARD - przyjaźń ponad podziałami Autorzy: Kamila Kania Magdalena Podleśny Agnieszka Rzendkowska

2 Junior Board - część internetowego forum www. solarnet
Junior Board - część internetowego forum którego celem jest komunikacja między młodzieżą z różnych krajów świata. Projekt ten jest realizowany w ramach europejskiego programu e-twinning. Dzięki temu projektowi mamy możliwość poznawania ludzi z innych państw i doskonalenia znajomości języka angielskiego. Poza tym realizujemy filmy i sesje fotograficzne a przede wszystkim świetnie się bawimy.

3 Współpraca zaczęła się w październiku 2007 roku
Współpraca zaczęła się w październiku 2007 roku. Wtedy odbyło się pierwsze spotkanie z niemieckimi moderatorami forum w naszej szkole - Gimnazjum nr 2 w Katowicach. Tego dnia dowiedzieliśmy się co to tak naprawdę jest Solar Net i wspólnie uznaliśmy, że najlepszą formą naszej komunikacji będą tzw. zadania miesiąca, czyli comiesięczne reportaże, które miał przygotować każdy uczestnik projektu. Dzięki nim wszyscy poznaliśmy się lepiej nawzajem.

4 Solar Net International
Nasze forum jest wspaniałe również dlatego, że idea integracji międzykulturowej przenosi się poza granice Europy. Dołączyły do nas osoby pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Wietnamu, Egiptu, Brazylii, Namibii i wielu innych państw. Dzięki temu pracujący na forum Polacy i Niemcy są odbierani nie jako przedstawiciele różnych państw ale jako Europejczycy.

5 Kolejną zaletą tego, że w tym projekcie biorą udział osoby z różnych stron świata, jest to, że zawsze jest ktoś dostępny. Nigdy nie jest się samemu. Słońce nigdy nie zachodzi w imperium Solar Net.

6 W tym roku mieliśmy okazję spotkać się z naszymi przyjaciółmi z Niemiec w Münster. Celem naszego seminarium była wspólna praca nad produkcją scenek językowych, które mają pomóc cudzoziemcom w nauce języka polskiego. Podczas pobytu za granicą mieszkaliśmy w domach naszych kolegów. Dzięki temu mieliśmy szansę poznać ich zwyczaje i kulturę.

7 Kolejnym celem naszej wizyty w Niemczech było otwarcie wystawy zatytułowanej „Global Learning”. Jest to jeden z owoców naszej pracy w Solar Necie. Zostały na niej przedstawione zdjęcia i reportaże o szkolnictwie na całym świecie.

8 To spotkanie nie odbyłoby się bez pomocy fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która pokryła część kosztów wycieczki oraz naszych dyrektorów i wspaniałych nauczycieli. W najbliższym czasie mamy też zamiar skorzystać z programu Młodzież w działaniu.

9 Nasze plany na przyszłość obejmują powiększenie liczby krajów biorących udział w naszym projekcie oraz kolejne spotkania. W najbliższym czasie planujemy również wznowienie zadań miesiąca, które były zawieszone na czas wakacji oraz naszego spotkania.

10 A to są zdjęcia z wybranych reportaży z naszego forum:
„Moje miasto”

11 „Święta Bożego Narodzenia”

12 „Świat wokół mnie”

13 To jest jeden z efektów naszej pracy na Junior Boardzie – scenka do nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Żeby ją zobaczyć kliknijcie tutaj.

14 Dzięki Junior Boardowi zmienił się nasz światopogląd
Dzięki Junior Boardowi zmienił się nasz światopogląd. Już nie zwracamy uwagi na odmienności między nami, a stereotypy, którymi wcześniej się sugerowaliśmy, odeszły w zapomnienie.

15


Pobierz ppt "przyjaźń ponad podziałami"

Podobne prezentacje


Reklamy Google