Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści Co to są elekrośmieci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści Co to są elekrośmieci"— Zapis prezentacji:

1

2 Spis treści Co to są elekrośmieci
Jakie urządzenia zaliczamy do elektrośmieci? Co należy zrobić z elektrośmieciami? Jak można pozbyć sie elektrośmieci? Co dzieje się dalej z elektrośmieciami? Dlaczego Elektrośmieci szkodzą?

3 Elektrośmieci to wszystkie popsute, od dawna  nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki.

4 Wielkogabarytowe urządzenia AGD
urządzenia chłodnicze lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań zmywarki, elektryczne kuchenki, piekarniki, elektryczne urządzenia grzewcze urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne Małogabarytowe urządzenia AGD odkurzacze, maszyny do szycia, maszyny dziewiarskie żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery młynki do kawy, noże elektryczne, urządzenia do pielęgnacji ciała  np. suszarki, depilatory, golarki zegarki, zegary i inne czasomierze, wagi, ITP

5 Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, ponieważ  grozi za to kara grzywny. Nie należy ich przetrzymywać w domu czy w piwnicy, a oddać do punktu zbierania elektroodpadów lub, gdy są to urządzenia wielkogabarytowe, zadzwonić po bezpłatny odbiór elektrośmieci bezpośrednio z domu.

6 Elektrośmieci można pozbyć się także w sklepie, ale tylko przy zakupie nowego sprzętu tego samego typu, np.: możesz oddać stary telewizor przy zakupie nowego telewizora. Tak samo jest z innymi elektrośmieciami. Wystarczy je przynieść do sklepu, w którym kupuje się nowy sprzęt. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy punkt zbierania elektrośmieci!!!

7 Zebrane w punktach zbierania czy odebrane z domu elektro śmieci trafią do zakładu przetwarzania, gdzie nastąpi bezpieczny demontaż sprzętu.  Pozyskane w ten sposób materiały można wykorzystać ponownie do produkcji nowych urządzeń, np. 90% zużytej świetlówki można wykorzystać do produkcji nowej.

8 Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, komputera czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby. Nieodpowiednie postępowanie z elektrośmieciami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt substancjami trującymi zawartymi w zużytym sprzęcie.

9 Prezentację przygotował
PAWEŁ NOWAK z klasy IF


Pobierz ppt "Spis treści Co to są elekrośmieci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google