Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program, który pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku mają za sobą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program, który pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku mają za sobą."— Zapis prezentacji:

1

2

3 AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program, który pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku mają za sobą trudne historie i które potrzebują nie tyle rzeczy, co drugiego człowieka. Kogoś, kto w nie uwierzy i nauczy wygrywać! W AKADEMII kimś takim jest Tutor - wolontariusz, który regularnie spotyka się z dzieckiem i pracuje w ramach wypracowanej i sprawdzonej metodologii - tzw. Systemu Motywatorów Zmiany.

4

5

6 KOMU pomagamy? W programie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI wychodzimy z pomocą do dzieci, które pomimo młodego wieku mają za sobą trudną historię. Są to dzieci, które często mają problemy w nauce (m.in. są zagrożone drugorocznością), mają niskie poczucie własnej wartości, a nich sytuacja materialna w domu jest trudna. W roku szkolnym 2013/2014 jest to 1700 dzieci w 25 miastach w całej Polsce.

7 TUTOR ! KTO pomaga? To osoba, która jest dla dziecka mentorem;
Pomaga dziecku osiągać sukcesy; Osoba pełna energii i pasji; Wolontariusz;

8

9 JAK pomagamy? Jednym z elementów pomocy dzieciom są cotygodniowe spotkania TUTORA z dzieckiem w systemie 1x1x1x1. 1 raz w tygodniu 1 godzina 1 tutor 1 dziecko

10 JEST SUKCES!!!

11 INDEKS SUKCESÓW

12

13 Nie tylko spotkania indywidualne!
Oprócz spotkań indywidualnych TUTOR – DZIECKO, ważnym elementem dla nas jest organizowanie - średnio raz w miesiącu – tzw. eventów. Na takich wydarzeniach spotykają się wszyscy wolontariusze i dzieci, które biorą udział w projekcie w danej szkole. Dzięki temu uczestnicy mogą się integrować, dobrze się bawić, twórczo i ciekawie spędzić czas. Dla dzieci jest to często pierwsze wyjście do kina, na lodowisko…

14

15 Elementarz AKADEMII ! I - BEZPIECZEŃSTWO: wierzymy, że tylko w atmosferze szacunku i zaufania dziecko może się rozwijać. II - WSPÓŁPRACA: zależy nam na partnerskich relacjach pomiędzy tutorem a dzieckiem, razem ustalamy mądre zasady współpracy. III – POZYTYWNE KOMUNIKATY: ważne jest nie tylko to CO mówimy, ale przede wszystkim JAK.

16 Elementarz AKADEMII ! IV - DOSTRZEGANIE SUKCESÓW: zauważamy i doceniamy wszystkie sukcesy dziecka, które wpisujemy do INDEKSU SUKCESÓW. V - SAMODZIELNOŚĆ DZIECKA: dążymy do nauczenia dziecka samodzielności, chcemy dać mu narzędzia i wiarę we własne możliwości, dzięki którym poradzi sobie w życiu. VI – NAUKA JEST FAJNA: tutorzy prowadzą kreatywne zajęcia, dzięki którym dzieci zaczynają dostrzegać, że nauka może być ciekawa.

17 Regiony w województwie śląskim
W województwie śląskim działa 5 regionów: Sosnowiec Katowice Mysłowice Oświęcim Bielsko – Biała W regionie Sosnowiec program działa w 3 szkołach podstawowych, w których pod opieką AKADEMII jest łącznie 50 dzieci.

18

19

20

21

22

23 Kampania 1 % SPOT !

24

25 Aplikuj na


Pobierz ppt "AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program, który pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku mają za sobą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google