Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Nr 1 w projekcie „Mały Archimedes”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Nr 1 w projekcie „Mały Archimedes”"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Nr 1 w projekcie „Mały Archimedes”
Gimnazjum nr 1 w Łukowie r. – r.

2 CEL PROJEKTU: Rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii i przedsiębiorczości na poziomie szkół gimnazjalnych poprzez realizację programu własnego szkoły.

3 Nauczyciele na seminarium
W dniach maja 2010r nauczyciele realizujący projekt wzięli udział w seminarium naukowym z zakresu metod pracy z uczniem słabym i zdolnym, oraz rozwijania zainteresowań uczniów uczestniczących w projekcie.

4 „Mały Archimedes” obejmował 30 szkół z czterech województw,
współfinansowany ze środków UE (EFS).

5 Koła naukowe W ramach projektu ,,Mały Archimedes”
w Gimnazjum nr 1 w Łukowie prowadzone były koła naukowe i zajęcia dodatkowe z przedmiotów (łącznie 550 godzin): Fizyka Geografia Matematyka Chemia Biologia

6 oraz zestaw przyrządów:
Dzięki projektowi szkoła wzbogaciła bazę dydaktyczną o pakiety edukacyjne i podręczniki na kwotę ok. 80 tys. zł oraz zestaw przyrządów: laptop, projektor multimedialny i tablica interaktywna

7 Projekt umożliwił uczniom zetknięcie się
z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Uczniowie wyjechali na obozy do: Instytutu Maksa Plancka w Getyndze, Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie.

8 Działania projektowe Wyjazdy do Instytutu Problemów Jądrowych
w Świerku k. Otwocka Wyjazdy na Festiwale Innowatorów Wyjazdy na konkursy matematyczno-przyrodnicze Wyjazdy do szkół ponadgimnazjalnych Obozy naukowe w kraju:

9 Wakacyjna Akademia Naukowa
zajęcia w Akwarium Gdańskim, Słowińskim Parku Narodowym, Stacji Morskiej Instytutu Oceanograficznego,

10

11 Obozy Fizyczne na Uniwersytecie w Białymstoku(wydział fizyki):
Muzeum Motoryzacji i Techniki, Zajęcia w Obserwatorium Astronomicznym oraz w Puszczy Knyszyńskiej,

12

13 Obozy w Wigierskim Parku Narodowym
zajęcia w Ośrodku Edukacji Środowiskowej, wystawy przyrodnicze, rejs łodzią ze szklanym dnem. zwiedzanie Suwalskiego Parku Krajobrazowego

14

15 Wyjazdy do Ośrodka Atomistyki w Świerku:
zajęcia laboratoryjne na temat promieniotwórczości i energetyki jądrowej, zwiedzanie reaktora MARIA.

16 Konkursy matematyczno-przyrodnicze
3 grudnia 2011r. Wojciech Jagielski Karolina Grom Weronika Mućka 8 grudnia 2012r. Szymon Grzechnik Mateusz Michalak Karol Witek

17

18 EFEKTY REALIZACJI PROGRAMU
„MAŁY ARCHIMEDES” rozbudzenie zainteresowań uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi, podniesienie umiejętności wyjaśniania zjawisk przyrodniczych, prowadzenia eksperymentów i wyciągania wniosków, podniesienie umiejętności logicznego myślenia, dostrzeganie problemów oraz ich rozwiązywanie, zwiększenie motywacji uczniów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej na kierunkach matematyczno-przyrodniczych.

19

20 Eksperymenty przedstawione na Festiwalach Innowatorów w Augustowie, w których brali udział nasi uczniowie, zachęciły ich do przeprowadzenia podobnych doświadczeń w szkole. Mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zaciekawienia nimi kolegów i koleżanek z młodszych klas. Przedstawili własne pokazy przed publicznością z naszego gimnazjum.

21


Pobierz ppt "Gimnazjum Nr 1 w projekcie „Mały Archimedes”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google