Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warunki wejścia do Królestwa Bożego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warunki wejścia do Królestwa Bożego"— Zapis prezentacji:

1 Bóg jest miłością Miejcie odwagę żyć dla Miłości Bóg jest Miłością Nie lękajcie się

2 Warunki wejścia do Królestwa Bożego
KATECHEZA TEMAT Warunki wejścia do Królestwa Bożego

3 Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

4 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

5 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

6 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

7 Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty
Kochać mimo wszystko! W ten sposób odczytała wezwanie do życia według wskazań ośmiu błogosławieństw ewangelicznych Matka Teresa z Kalkuty. Jej życie było nieustannym budowaniem Królestwa Bożego w sobie i w innych. Swoje szczęście odnalazła w pracy dla najuboższych z ubogich, niosła pomoc każdemu napotkanemu człowiekowi.

8 PODSUMOWANIE Kto według Jezusa jest błogosławiony?
Co można uczynić, by realizować Chrystusowe wezwania? Jak Matka Teresa wypełniała w swoim życiu program ośmiu błogosławieństw?

9 NOTATKA Jezus nazywa błogosławionymi ubogich w duchu, tych, którzy się smucą, uciśnionych, tych, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, miłosiernych, czystego serca, którzy wprowadzają pokój i cierpią prześladowania dla sprawiedliwości. Odpowiedzią na Chrystusowe wezwania jest wyświadczanie uczynków miłosierdzia innym ludziom, dążenie do pokoju i zgody oraz apel o zaprzestanie prześladowań na tle religijnym. Błogosławiona Matka Teresa wypełniała program ośmiu błogosławieństw poprzez służbę najuboższym, potrzebującym pomocy, głodnym i cierpiącym. Mówiła, że to jest szczęściem jej życia.

10 PRACA DOMOWA Napisz w kilku zdaniach, które z błogosławieństw najtrudniej zrealizować w naszym życiu? Ułóż i zapisz współczesną wersję ośmiu błogosławieństw. Przedstaw krótko osobę, która realizowała w swoim życiu program Jezusa. Wejdź na stronę Opisz w kilku zdaniach swoje refleksje na temat życia Bł. Matki Teresy.


Pobierz ppt "Warunki wejścia do Królestwa Bożego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google