Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

“Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "“Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka"— Zapis prezentacji:

1 “Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka
“Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka! Staje się ona czasem wzorem dla dorosłych: modlić się z prostotą i całkowitą ufnością, to znaczy zwracać się do Boga tak, jak czynią to dzieci (...)”.

2 „Pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie”.

3 Królestwo Boże jest w was przez łaskę chrztu świętego
Królestwo Boże jest w was przez łaskę chrztu świętego. Ono do was należy, jeżeli nie pozwolicie zniszczyć go w sobie przez grzech. Przez ciężki, śmiertelny grzech. Dzieci takich grzechów nie popełniają. Dlatego Królestwo Niebieskie jest w nich. I dlatego też Pan Jezus znajduje szczególną radość i odpoczynek w obcowaniu z dziećmi.”

4 “Zawsze się raduję, spotykając dzieci
“Zawsze się raduję, spotykając dzieci. Pan Jezus także znajdował w tym radość! Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy Królestwo Boże. (Mk 10,14)”

5 „Dzisiaj ja, Jan Paweł II, jako przedstawiciel Jezusa, jako biskup Rzymu, daję swą miłość każdemu chłopcu i dziewczynce [...] każdemu, bez żadnej różnicy”.

6 „Głoszę waszą ludzką godność jako dzieci Bożych, stworzonych do tego, by uczestniczyć na zawsze w Bożej miłości. Głoszę wasze prawa, bez względu na to, jak małe lub bezbronne jesteście; głoszę obowiązki, które towarzyszom waszym prawom, a które powołane jesteście wypełniać z miłości, by chronić prawa innych”.

7 „Szczególną miłością darzę każde dziecko, które cierpi, które jest samotne, które jest opuszczone, zwłaszcza to, które nie ma nikogo, kto by je kochał i o nie zadbał”


Pobierz ppt "“Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google