Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Błogosławione cierpienie Hioba.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Błogosławione cierpienie Hioba."— Zapis prezentacji:

1

2 Temat: Błogosławione cierpienie Hioba.

3

4 1. Jak Hiob przyjmował swoje cierpienie?
2. W kim miał oparcie podczas przeżywanego cierpienia? 3. Jakie słowa wypowiadał wobec Boga? 4. Po co Bóg dopuścił tak wielkie cierpienie na Hioba? 5. Jakiej postawy uczy nas Hiob? 6. Opisz skutek cierpienia Hioba. 7. Dlaczego cierpienie ma Zbawczy charakter?

5

6 Praca Domowa odpowiedz w 5 zdaniach!!!
Na podstawie podręcznika, opisz pozytywne cechy cierpienia. Jeśli w Twoim otoczeniu są ludzie cierpiący napisz jak możesz im pomóc. Kto według Ciebie cierpi najbardziej w dzisiejszym świecie? Ze strony wypisz Katechizmową definicję cierpienia.

7

8 Notatka do zeszytu Hiob jest dziś symbolem cierpliwości i godności w cierpieniu. Był on człowiekiem bogobojnym, szlachetnym, sprawiedliwym, bogatym, szczęśliwym ojcem siedmiu synów. Został wystawiony przez Boga na bardzo ciężką próbę, która kryła się pod postacią okrucieństw i ogromnego cierpienia. Hiob stracił rodzinę, przyjaciół, stada zwierząt, a sam zachorował na trąd. Był człowiekiem o czystym jak łza sumieniu, toteż głęboko zastanawiał się, dlaczego musi cierpieć. Mimo tego ani razu nie odwrócił się od Boga, zachował wiarę nawet w tak tragicznej sytuacji. Owszem, narzekał na swój los, przeklinał dzień swych narodzin, ale nigdy nie rzekł złego słowa w stronę Stwórcy. Całe zło przyjął z rąk Boga tak pokornie, jak zawsze był w stanie przyjmować dobro.

9 Autor : Piotr Skóra Temat : Błogosławione cierpienie Hioba Klasa II gimnazjum.


Pobierz ppt "Temat: Błogosławione cierpienie Hioba."

Podobne prezentacje


Reklamy Google