Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 im"— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 im
Biblioteka Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 im. Noblistów Polskich w Będzinie - miejscem dostępu do Internetu oraz zasobów edukacyjnych i źródeł informacji ZAPRASZAMY!

2 Biblioteka szkolna Otwarta codziennie - udostępnia swoje zbiory uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz absolwentom naszej szkoły. Uzupełnieniem zbiorów jest zbiór: encyklopedii multimedialnych, słowników, filmów edukacyjnych oraz ekranizacji lektur, filmów dla najmłodszych komputerowych programów edukacyjnych. Zbiory biblioteki: są stale uaktualniane, czytelnicy korzystają z bogatego księgozbioru podręcznego, do dyspozycji użytkowników czasopisma edukacyjne, przyrodnicze, ekologiczne, techniczne, dostępne są także czasopisma dla nauczycieli.

3 komputeryzacja zbiorów
Dzięki kodom kreskowym oraz czytnikowi - wypożyczenia i wszelkie prace związane np. ze skontrum są znacznie usprawnione, a dostęp poprzez Internet do baz Biblioteki Narodowej pozwala na szybkie katalogowanie zbiorów. Zbiory biblioteki szkolnej są w pełni skomputeryzowane. Korzystamy z programu MOL Optivum. Program, który służy do kompleksowej obsługi biblioteki szkolnej w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania różnych rodzajów dokumentów bibliotecznych. Pozwala na szybszą obsługę czytelnika, oraz łatwiejszą i wydajniejszą pracę bibliotekarza.

4 Internetowe Centrum Multimedialne
Od 2006 roku funkcjonuje w bibliotece Internetowe Centrum Multimedialne. Dostęp do portalu edukacyjnego na który składa się: Powszechna Encyklopedia PWN edycja 2006, Atlas Świata PWN edycja 2005, Słowniki PWN: - Słownik języka polskiego, - Słownik wyrazów obcych, - Słownik ortograficzny, - Słownik poprawnej polszczyzny. Użytkownicy mają do dyspozycji cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz wielofunkcyjne urządzenie kopiujące, drukujące i skanujące.

5 Internetowe Centrum Multimedialne
To miejsce w którym uczniowie tworzą i drukują dokumenty potrzebne na lekcje, wykonują prezentacje multimedialne w PowerPoincie, szukają potrzebnych informacji. . Użytkownicy biblioteki mogą korzystać z własnych laptopów – mamy dostęp do sieci bezprzewodowej Wi Fi.

6 Nauczyciele Przygotowują się do zajęć, szukają informacje potrzebne do lekcji, korzystają z poczty elektronicznej, tworzą dokumenty, pisma urzędowe i kopiują konieczne na lekcje testy. Komputery w bibliotece wykorzystuje nauczyciel logopeda, prowadzone są także zajęcia w ramach projektów edukacyjnych np. z matematyki.

7 Lekcje biblioteczne Uczniowie zdobywają na nich wiedzę dotyczącą książek, bibliotek i czasopism. Uczą się jak wyszukiwać, selekcjonować i wykorzystać informację z sieci Internet. Poznają zasady działania mediów. Uczą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, poczty elektronicznej i portali społecznościowych oraz przestrzegają zasad Netykiety czyli dobrego zachowania się w sieci.

8 Klub Pod Drewnianą Sową
Miłośnicy książki, stali bywalcy biblioteki , biorą udział w cyklicznych zajęciach w Klubie Pod Drewnianą Sową: wykonujemy ilustracje książek i wierszy, uczymy się korzystania ze słowników i poradników poprawnie mówimy pięknie czytamy we właściwy sposób korzystamy z Internetu gramy w gry edukacyjne uczymy się patriotyzmu

9 www. zacisze w szkole.mzs4.bedzin.pl
Magiczne, twórcze i przyjazne miejsce! Wszystkiego tu pełno – jest cisza gdy jej potrzeba, jest śmiech i gwar, wymiana zdań i poglądów! Jest tu miejsce dla książkowych moli, ciekawskich świata internautów, niepotrafiących jeszcze czytać pierwszoklasistów i tych którzy potrzebują odrobiny spokoju do nauki! Tu można się uśmiechać! Można porysować, rozwiązać krzyżówkę, poskładać origami i porozmawiać z nauczycielem.

10 Nie jest nudno… W bibliotece odbywają się : wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi konkursy imprezy czytelnicze pasowanie na czytelnika

11 Dziękuję za uwagę Opracowała: Dorota Mrozińska nauczyciel bibliotekarz www. zaciszewszkole.mzs4.bedzin.pl


Pobierz ppt "Biblioteka Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google