Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole ul. Bolesława Prusa 10

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole ul. Bolesława Prusa 10"— Zapis prezentacji:

1 PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole ul. Bolesława Prusa 10
Koło tel.: fax:

2 Czym jest PIT przez Internet?
Urząd Skarbowy w Kole Czym jest PIT przez Internet? Wysłanie deklaracji podatkowej przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego dla Ciebie miejsca. Dzięki tej formie oszczędzasz czas unikając kolejek i osobistej wizyty w urzędzie. Możesz liczyć na szybszy zwrot, gdyż formularz wysłany elektronicznie trafia już na drugi dzień do systemu Twojego urzędu nie czekając na jego „ręczne” wprowadzenie. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

3 Jakie formularze można złożyć przez Internet?
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Jakie formularze można złożyć przez Internet? W formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu możesz składać następujące formularze podatkowe: PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, VAT-7, VAT-7D, VAT-7K, PCC-3. Posiadając podpis kwalifikowany możesz złożyć w/w formularze jak również inne z obszaru: PIT, CIT, VAT. Pełna lista interaktywnych formularzy dostępna jest na stronie: zakładka Formularze. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

4 Co jest wymagane do wysłania deklaracji?
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Co jest wymagane do wysłania deklaracji? Komputer z dostępem do Internetu. Przygotować dane takie jak: PESEL, NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą albo jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika), imię i nazwisko, datę urodzenia, kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2011 r. zabezpieczają one autentyczność składanej deklaracji. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

5 Sposoby składania deklaracji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Sposoby składania deklaracji Ministerstwo Finansów opracowało dwa sposoby składania deklaracji: Aplikacją e-Deklaracje Desktop - możliwość składania deklaracji tylko bez podpisu kwalifikowanego. Poprzez interaktywne formularze PDF (ang. Portable Document Format) w przeglądarce Adobe Reader - możliwość składania deklaracji bez lub z elektronicznym podpisem kwalifikowanym. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

6 Sposoby składania deklaracji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Sposoby składania deklaracji ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

7 Sposoby składania deklaracji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Sposoby składania deklaracji wśród formularzy dostępnych w aplikacji dostępny na stronie ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

8 Sposoby składania deklaracji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Sposoby składania deklaracji ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

9 Sposoby składania deklaracji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Sposoby składania deklaracji ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

10 Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop Zanim przystąpisz do instalacji programu upewnij się, że na komputerze zainstalowane są następujące komponenty: system operacyjny: Windows, Linux lub Mac OS; środowisko uruchomieniowe Adobe AIR w minimalnej wersji 2.0 (dostępne na stronie: wtyczka do przeglądarek internetowych Adobe Flash Player w minimalnej wersji niezbędna do uruchomienia instalacji on-line aplikacji (dostępna na stronie: program do odczytu dokumentów PDF Adobe Reader w minimalnej wersji (dostępny na stronie: ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

11 Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop Na stronie Kliknij: Do pobrania  Aplikacja e-Deklaracje Desktop umożliwiająca złożenie formularzy elektronicznych bez podpisu kwalifikowanego  Zainstaluj ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

12 Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

13 Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

14 Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

15 Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

16 Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja aplikacji e-Deklaracje Desktop ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

17 Uruchomienie aplikacji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Uruchomienie aplikacji ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax: Wpisz imię i nazwisko, kliknij Wypełnij pozostałe dane

18 Uruchomienie aplikacji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Uruchomienie aplikacji Uzupełnij pozostałe dane i kliknij Zapisz profil ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

19 Uruchomienie aplikacji
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Uruchomienie aplikacji Powróć do okna głównego i kliknij Katalog formularzy ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

20 Wypełnienie i wysłanie zeznania
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania Wybierz rok, następnie formularz i go Otwórz ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

21 Wypełnienie i wysłanie zeznania
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania Wyświetli się formularz znany z wersji papierowej, podstawowe dane zostaną automatycznie wypełnione z utworzonego wcześniej profilu. Wypełnij pozostałe rubryki. Jeżeli w polu załączniki podasz liczbę, na końcu zeznania zostaną one dodane. Po wypełnieniu wszystkiego kliknij Sprawdź poprawność, a następnie Dalej. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

22 Wypełnienie i wysłanie zeznania
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania W celu weryfikacji Twojej tożsamości podaj Kwotę przychodu za rok 2011*, jeżeli rozliczasz się po raz pierwszy wpisz 0 (zero). Poniżej znajduje się objaśnienie, z której rubryki zeszłorocznego zeznania należy podać wartość. Po uzupełnieniu kliknij Kontynuuj wysyłanie. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

23 Wypełnienie i wysłanie zeznania
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania Następny ekran to informacja podsumowująca, należy kliknąć Wyślij. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

24 Wypełnienie i wysłanie zeznania
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania Ostatni krok wysłania to komunikat wyświetlający numer referencyjny (ciąg znaków składających się z cyfr od 0 do 9 i małych liter od a do f). Jest to numer identyfikujący Twoje zeznanie za jego pomocą sprawdzisz UPO. Kliknij Koniec. Ostatni krok wysłania to komunikat wyświetlający numer referencyjny (ciąg znaków składających się z cyfr od 0 do 9 i małych liter od a do f). Jest to numer identyfikujący Twoje zeznanie za jego pomocą sprawdzisz UPO. Kliknij Koniec. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

25 PIT przez Internet Pobranie UPO
Urząd Skarbowy w Kole Pobranie UPO UPO (Urzędowe Poświadczenie Obioru) jest to dokument potwierdzający prawidłowe złożenie zeznania. Weryfikacji podlegają dane identyfikacyjne: NIP lub PESEL, Imię, Nazwisko, Data urodzenia oraz Kwota przychodu z ubiegłorocznego zeznania. Zeznanie, które przejdzie prawidłowo weryfikacje otrzyma status nr 200 i tylko takie zeznanie uważane jest za przesłane do urzędu oraz możliwy będzie wydruk UPO. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

26 PIT przez Internet Pobranie UPO
Urząd Skarbowy w Kole Pobranie UPO Z menu okna głównego programu kliknij Moje rozliczenia. W zakładce Wysłane sprawdź status zeznania. Poprawnie zweryfikowane zeznanie znajdzie się w ostatniej zakładce Wysłane - przyjęte. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

27 PIT przez Internet Pobranie UPO Prawidłowe UPO.
Urząd Skarbowy w Kole Pobranie UPO Prawidłowe UPO. Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym. Warto je zapisać i/lub wydrukować. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

28 Rozliczenie za pomocą formularzy PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Rozliczenie za pomocą formularzy PDF Rozliczanie za pomocą interaktywnych formularzy PDF, różni się od poprzedniego środowiskiem graficznym i dostępem do formularzy. W aplikacji e-Deklaracje Desktop katalog formularzy podzielonych na lata dostępny był w programie. Natomiast w tym przypadku należy odpowiedni formularz pobrać ze strony: – zakładka Formularze. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

29 Instalacja środowiska dla formularzy PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja środowiska dla formularzy PDF Zanim rozpoczniesz pobieranie i wypełnianie formularzy upewnij się czy na Twoim komputerze zainstalowane są: system operacyjny Windows (2000, XP, Vista, 7 lub 8); oprogramowanie Adobe Reader w aktualnej wersji (co najmniej wersja lub wyższa, zalecana wersja polska) – odpowiednia wersja do pobrania na stronie producenta: lub get.adobe.com/reader/; aktualną Wtyczkę (plug-in) do programu Adobe Reader pobraną i zainstalowaną ze strony zakładka Do pobrania. UWAGA: W celu poprawnego skonfigurowania środowiska systemowego konieczne może być posiadanie przez użytkownika uprawnień administratora systemu operacyjnego na danym komputerze. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

30 Instalacja środowiska dla formularzy PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja środowiska dla formularzy PDF Na stronie Adobe wybierz odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego wersję Adobe Reader (Step 1 do Step 3) i pobierz ją (Download now)... ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

31 Instalacja środowiska dla formularzy PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja środowiska dla formularzy PDF ...w zależności od szybkości łącza pobieranie może potrwać kilkanaście minut. Następnie uruchom pobrany plik i na pytania w trakcie instalacji odpowiadaj twierdząco. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

32 Instalacja środowiska dla formularzy PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja środowiska dla formularzy PDF Po poprawnej instalacji Adobe Reader ze strony zakładka Do pobrania pobierz i zainstaluj Wtyczkę (plug-in) ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

33 Instalacja pobranej Wtyczki również ogranicza się do kilku kliknięć.
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja środowiska dla formularzy PDF Instalacja pobranej Wtyczki również ogranicza się do kilku kliknięć. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

34 Instalacja środowiska dla formularzy PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Instalacja środowiska dla formularzy PDF Poprawnie zainstalowana Wtyczka pojawi się po otwarciu dokumentu PDF, pod przyciskiem Narzędzia  Rozszerzone  E-Deklaracje. Dotyczy Adobe Reader X i XI, wcześniejsze wersje 8 i 9 posiadają w pasku Menu. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

35 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Ze strony e-Deklaracje pobierz odpowiedni formularz. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

36 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Wypełnij zeznanie... ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

37 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Jeżeli w części K wskażesz załącznik, zostanie on automatycznie dodany i uzupełniony danymi identyfikacyjnymi. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

38 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Po wypełnieniu formularza i załączników kliknij Sprawdź poprawność – przycisk dostępny w nagłówku każdej strony. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

39 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Poniższy komunikat potwierdza gotowość do wysłania zeznania ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

40 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Kliknij kolejno: Narzędzia (1) Rozszerzone (2) E-Deklaracje (3) Podpisz i wyślij (4) 1 2 3 4 ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

41 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Rozpoczyna się proces podpisywania i wysyłki. Kliknij Dalej. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

42 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF krok 1 z 6 Wyświetlona zostaje zawartość pliku XML, wysyłanego do urzędu. Kliknij Dalej. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

43 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF krok 2 z 6 Zaznacz Dane autoryzujące. Jeżeli posiadasz podpis kwalifikowany i chciałbyś za jego pomocą przesłać zeznanie, w tym oknie zostanie on wyświetlony do wyboru. Kliknij Dalej. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

44 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF krok 3 z 6 W celu weryfikacji Twojej tożsamości podaj Kwotę przychodu za rok 2011*, jeżeli rozliczasz się po raz pierwszy wpisz 0 (zero). Kliknij Dalej. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

45 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF krok 4 z 6 Wyświetlenie informacji podsumowujących. Kliknij Dalej. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

46 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Komunikat ostrzegawczy. Zaznacz Zapamiętaj czynność dla tej... Kliknij Pozwól. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

47 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF krok 5 z 6 Możesz kliknąć Zapisz numer referencyjny i skrót wysłanego dokumentu do pliku tekstowego. Kliknij Dalej. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

48 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF krok 6 z 6 Komunikat z pozytywnym wynikiem przesłania. Kliknij Pobierz urzędowe poświadczenie odbioru (UPO). ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

49 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Weryfikacja statusu wysłanego dokumentu elektronicznego. Kliknij Sprawdź status dokumentu. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

50 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Status: 200 oznacza, że weryfikacja przebiegła poprawnie. Kliknij Pobierz UPO. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

51 Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Wypełnienie i wysłanie zeznania przez PDF Prawidłowe UPO. Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym. Warto je zapisać i/lub wydrukować. ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

52 Statusy przetwarzania dokumentów w systemie e-Deklaracje
PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole Statusy przetwarzania dokumentów w systemie e-Deklaracje 200 – Przetwarzanie dokumentu zakończone poprawnie, pobierz UPO; 300 – Brak dokumentu; – Dokument w trakcie przetwarzania, należy spróbować ponownie później; – Dokument odrzucony, zawiera błędy. Szczegółowe opisy statusów dostępne są w instrukcjach na stronie w zakładce: Instrukcje  Instrukcje niezbędne do obsługi formularzy interaktywnych i aplikacji e-Deklaracje Desktop ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:

53 PIT przez Internet Linki: www.uskolo.pl www.e-deklaracje.gov.pl
Urząd Skarbowy w Kole Linki: ul. Bolesława Prusa 10 Koło tel.: fax:


Pobierz ppt "PIT przez Internet Urząd Skarbowy w Kole ul. Bolesława Prusa 10"

Podobne prezentacje


Reklamy Google