Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opiekun: Maria Kołacka Nauczyciel wspomagający: Monika Matuszak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opiekun: Maria Kołacka Nauczyciel wspomagający: Monika Matuszak"— Zapis prezentacji:

1 Młodzież w służbie seniorom, czyli jak uatrakcyjnić czas ludziom starszym z naszego osiedla ?

2 Opiekun: Maria Kołacka Nauczyciel wspomagający: Monika Matuszak
Cele edukacyjne: zapoznanie ludzi starszych z funkcjonowaniem współczesnej szkoły poznanie podstawowych programów komputerowych poznanie ciekawych przeżyć z czasów młodości seniorów nauka gry w szachy Cele praktyczne: aktywizacja seniorów pod względem poznawczym i ruchowym wzbudzenie szacunku do osób starszych zmniejszenie dystansu międzypokoleniowego umiejętności korzystania z podstawowych funkcji technologii informacyjnej Opiekun: Maria Kołacka Nauczyciel wspomagający: Monika Matuszak

3 SKŁAD ZESPOŁU PROJEKTOWEGO
Piotr Dutkiewicz Karolina Jakubowska Szymon Kanikowski Dominik Krobski Julia Łuczak Rafał Maćkowiak Bartosz Mańczak Wojciech Pańczak Jakub Pietkiewicz Łukasz Popiel Dawid Wróbel

4 SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - WIGILIJNE
20 grudnia 2011r. odbyło się spotkanie wigilijne dla seniorów z naszego osiedla. Goście byli zaproszeni na godzinę Najpierw uczniowie przedstawili prezentację pod tytułem „Święta w innych krajach”. Przybliżone zostały m.in. Święta w Australii, Francji, Stanach Zjednoczonych. Następnie goście przy kawie i świątecznych smakołykach kolędowali wspólnie z uczniami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

5 ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE NA ŚWIECIE

6 ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE NA ŚWIECIE

7 WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

8 WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

9 MŁODZIEŻ SŁUCHA WIGILIJNYCH OPOWIEŚCI

10 I ZNOWU CIEKAWE HISTORIE

11 SPOTKANIE Z KOMPUTEREM
28 marca 2012r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów z seniorami. Tym razem młodzież wcieliła się w rolę nauczycieli, ucząc Ich podstaw obsługi komputera. Wykorzystali do tego wcześniej przygotowane i wydrukowane instrukcje, które dodatkowo umieszczono na tablicy interaktywnej. Wytrwale i cierpliwie wyjaśniali seniorom tajniki programów komputerowych, edytorów a przede wszystkim wprowadzali w świat internetu.

12 NAUCZANIE PODSTAW OBSŁUGI KOMPUTERA

13 PIERWSZE WSKAZÓWKI

14 INSTRUKCJA OBSŁUGI KOMPUTERA

15 POZNAWANIE PODSTAWOWYCH PROGRAMÓW KOMPUTEROWYCH

16

17 UCZNIOWIE JAKO NAUCZYCIELE

18 KOMPUTER TO NIE TYLKO GRY - TO NIEPRZEBRANE ŹRÓDŁO WIEDZY

19 DOŚWIADCZAMY PRZYDATNOŚCI INTERNETU

20 NOWINKI TECHNICZNE WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE

21 PAMIĄTKOWA FOTOGRAFIA

22 GRAMY W SZACHY 18 kwietnia 2012 r. uczniowie i seniorzy usiedli przed szachownicami. Na początek przypomnieli sobie zasady tej gry, ustalili jej reguły, aby następnie sprawdzić swoje umiejętności. Okazało się, że starsi nauczyli młodszych rywali ciekawych strategii i posunięć, które na pewno przydadzą im się na turniejach szachowych.

23 GRAMY W SZACHY !!!

24 JAK POKONAĆ PRZECIWNIKA?

25 TYLU NA JEDNEGO?

26 SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE
15 maja 2012 r. odbyło się ostatnie spotkanie uczniów z seniorami. Zarówno uczniowie, jak i zaproszeni goście wysoko ocenili inicjatywę włączenia starszych współmieszkańców osiedla w życie szkoły. Mogli na własne oczy zobaczyć, jak nowoczesnymi urządzeniami dysponuje gimnazjum i jaką wiedzę oraz umiejętności zdobywają w nim ich wnuczki i wnukowie. Zadeklarowali też swój większy udział w innych podobnych projektach.

27

28

29

30


Pobierz ppt "Opiekun: Maria Kołacka Nauczyciel wspomagający: Monika Matuszak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google