Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SOCHACZEW Propozycja lokalizacji lotniska cywilnego dla Linii Low Cost i Cargo Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SOCHACZEW Propozycja lokalizacji lotniska cywilnego dla Linii Low Cost i Cargo Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju."— Zapis prezentacji:

1 SOCHACZEW Propozycja lokalizacji lotniska cywilnego dla Linii Low Cost i Cargo Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju Sieci i Lotniczych Urządzeń Naziemnych 13 lipca 2006

2 Struktura prezentacji
Działania na rzecz utworzenia cywilnego portu lotniczego Atuty Sochaczewskiej propozycji : Warunki lokalizacyjne Warunki środowiskowe - techniczne Warunki ekonomiczne L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

3 Dotychczasowe działania
2003 – wspólne wystąpienie władz Miasta, Gminy i Powiatu Sochaczewskiego do ULC z propozycją utworzenia cywilnego portu lotniczego (na bazie wojskowej) L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

4 Dotychczasowe działania
2003 – 2005 konsekwentne działania Powołanie Stowarzyszenia Port Lotniczy Sochaczew Nawiązanie kontaktów ze światowymi specjalistami w dziedzinie tworzenia cywilnych portów lotniczych Utworzenie spółki prawa handlowego KRS Gmina Miasta Sochaczew 50% Gmina Sochaczew 50% Rozpoczęcie procedury przetargowej na przedwstępny studium wykonalności (zakończenie przedmiotu zamówienia – X.2006) Deklaracja Ministerstwa Obrony Narodowej Prace nad porozumieniem między Ministerstwem Transportu i Ministerstwem Obrony Narodowej Prace nad uzyskaniem zezwolenia na założenie lotniska cywilnego w ULC L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

5 Dotychczasowe działania
2008 – planowane uruchomienie Portu Lotniczego Sochaczew L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

6 Warunki lokalizacyjne
zasadnicza droga startowa 2500m ;288º/105º Azymut DS. 107o 57’ 45” (287o 57’ 45”) wymiary: 2500m x 60m, ukierunkowana na nową obwodnicę Powierzchnia całkowita 691,1678ha zapasowy, trawiasty pas lądowania 2500x260 Wskaźnik wytrzymałości DS. – PCN 25/F/B/X/T czołowe pasy bezpieczeństwa zachodni (200m + 150m) wschodni (400m + 150m) Stan Prawny – Właściciel Skarb Państwa w trwałym zarządzie Dowództwa Sił Powietrznych L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

7 Warunki lokalizacyjne
L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

8 Warunki lokalizacyjne
Rozwinięty system komunikacji: kolejowej drogowej teleinformatycznej L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

9 Komunikacja kolejowa Planowana modernizacja odcinka Warszawa – Sochaczew – Łódź (gwarancja funduszy w Ministerstwie Finansów i Unii Europejskiej) L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

10 Warunki lokalizacyjne
L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

11 Warunki lokalizacyjne
Gwarantowana przez Ministerstwo Transportu realizacja odcinka Autostrady A2 Stryków-Wiskitki 2008r. Możliwość funkcjonowania Sochaczewa w sieci TEN-T (fundusze europejskie) L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

12 Warunki środowiskowe Warunki społeczne niski poziom urbanizacji okolic
niskie klasy i ceny gruntów możliwość powiększenia obiektu o ok ha (1 właściciel) zaplecze edukacyjne akceptacja społeczna i samorządowa L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

13 Warunki środowiskowe Warunki techniczne
- istniejąca wojskowa baza lotniskowa centrum logistyczne dla Warszawy Zachód sprawdzone zaplecze kadrowe sprawdzone warunki klimatyczne bezpieczny transport paliw L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

14 Warunki środowiskowe − Wstępna pozytywna opinia od kierownictwa
Kampinoskiego Parku Narodowego L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.

15 Największe atuty obiektu
a a Istniejący obiekt z uregulowaną formą własności Możliwość powiększenia powierzchni Infrastruktura komunikacyjna (drogowa, kolejowa, teleinformatyczna) Niskie opłaty lokalne i niskie ceny gruntów Zarejestrowana spółka prawa handlowego L o t n i s k o S o c h a c z e w sp. z o.o.


Pobierz ppt "SOCHACZEW Propozycja lokalizacji lotniska cywilnego dla Linii Low Cost i Cargo Materiał przygotowany na posiedzenie Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju."

Podobne prezentacje


Reklamy Google