Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Po co nam matemtyka? Wykonawcy: Dariusz Graban Łukasz Gornowicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Po co nam matemtyka? Wykonawcy: Dariusz Graban Łukasz Gornowicz."— Zapis prezentacji:

1 Po co nam matemtyka? Wykonawcy: Dariusz Graban Łukasz Gornowicz

2 Matematyka już od początków cywilizacji ludzkiej umożliwiała człowiekowi rozumieć wielkości, wartość i sens świata, który go otacza. Nieraz na pewno spotkaliśmy się z krytyką tej pięknej nauki, dzięki której jesteśmy tak wysoko rozwinięci. Dzięki niej pragniemy dążyć do dalszego rozwoju naszej techniki.

3 Gdyby matematyka nie istniała, nie byłoby
-fizyki, a więc np. lotów w kosmos, -komputerów, które są już wręcz w każdym urządzeniu elektrycznym ułatwiającym nam życie, -ludzkość by nie znała czasu, czyli historia byłaby dla nas czarną dziurą. -nie istniałaby architektura, a więc ludzie nie mieliby bezpiecznych domów.

4 Loty w kosmos Bez odpowiednich obliczeń nie było by możliwe aby człowiek wylądował na księżycu, ale dzięki nim osiągnął to czego tak długo pragnął- podbój kosmosu.

5 Komputery Na komputerach wykonuje się tysiące obliczeń, które człowiekowi zajęłyby tak wiele czasu, że człowiek nie miałby czasu na nic innego. Obecnie są to urządzenia dostępne dla każdego.

6 do jego odmierzania- ZEGARKI
Czas i urządzenia do jego odmierzania- ZEGARKI Zegarki są jednym z powszechniejszych urządzeń do odmierzania czasu. To one pokazują dokładniej czas do stania się czegoś.

7 Architektura Bez matematyki - geometrii nie było by tych pięknych budowli, miast.

8 Dziękujemy za obejrzenie naszej
prezentacji !!!


Pobierz ppt "Po co nam matemtyka? Wykonawcy: Dariusz Graban Łukasz Gornowicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google