Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sztuka Sakralna Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sztuka Sakralna Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!"— Zapis prezentacji:

1 Sztuka Sakralna Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!

2 Definicja - ,, Sztuka Sakralna ‘’ !
Sztuka sakralna – twórczość związana z wiarą i życiem religijnym. Sama nazwa ,,Sakralna’’ pochodzi z łacińskiego słowa SACRUM co znaczy rzecz święta. Najczęściej sztuka sakralna jest spotykana w religii chrześcijańskiej. Widać to w pięknych kościołach, malowidłach, rzeźbach oraz mówiąc ogólnie w architekturze kościelnej.

3 Nasze relacje z zwiedzania kościołów w Poznaniu i jego częściach.
Odwiedziliśmy wiele kościołów. Zobaczyliśmy na własne oczy ,,sztukę sakralną”. Bardzo nam się to spodobało. Jest ona bardzo piękna i godna zainteresowania. Jej piękne witraże cieszą oko. Geometrie podziwialiśmy na oknach każdego kościoła oraz na rzeźbach, które stały obok kościołów. Po długich godzinach wylądowaliśmy na cmentarzu miłostowskim. Zrobiliśmy zdjęcia rzeźbom, w których również mogliśmy podziwiać ,,matematykę w sztuce”. Nasza wyprawa przyniosła nam wiele korzyści takich jak np. zobaczyliśmy, że matematyka nie jest wcale taka zła, i że w rzeczywistości może być naprawdę piękna.

4 Witraże- zdjęcia z naszej wyprawy.

5 A teraz zdjęcia kościołów.

6 Sztuka sakralna - obrazy

7 Wizyta na cmentarzu Miłostowskim.

8 Rzeźby stojące obok kościołów.

9 Dziękuje za obejrzenie naszej prezentacji!!!
Weronika I Wiktoria


Pobierz ppt "Sztuka Sakralna Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google