Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
Jak korzystanie z Internetu i komputera wpływa na poprawność językową naszych wypowiedzi? Nauczyciel prowadzący: Katarzyna Kondratowicz Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie Uczniowie biorący udział w projekcie: Patrycja Kryńska I b, Małgorzata Wierchanowicz I b, Joanna Kalinowska I b, Estera Harasimczuk I b, Weronika Maciejewska I b, Diana Danowska I b, Ewa Żadziłko I b, Adam Kozłowski I b, Luiza Radziszewska II e.

2 Wprowadzenie W dzisiejszych czasach jest nam dobrze znany Internet i jego możliwości. Rozmowy na różnego rodzaju forach, czatach czy komunikatorach. Nasuwa się mi jedno pytanie… Czy pamiętamy o takich rzeczach jak ortografia, gramatyka? W obecnym wieku świat rozwija się niesłychanie szybko. Ludziom zależy na czasie, więc nie zdają sobie sprawy z „błahostek” jakimi są błędy... Jednak czy słusznie? Cele projektu: *Uczeń: 1. Przeszukuje  zasoby Internetu oraz telefonu komórkowego. 2. Weryfikuje  wiadomości. 3. Przekazuje informacje drogą elektroniczną. 4. Wykorzystuje programy komputerowe: PowerPoint, Word. 5. Współpracuje w grupie.

3 Gadu-Gadu Krótko mówiąc „gg”. Powszechny i dobrze nam znany komunikator. Jakie głupoty zdarza się pisać ludziom używając go? Zaraz się przekonamy.

4 Błędy w wyrazach: nie będę, gorąco, szybciej, patrzyła, jaką, bluzkę, trochę, możesz, biologii, pomóc, kartkówki, widzę, że, cię, nie mogę, pooglądać, nie interesuje, się, chcesz. Brak znaków interpunkcyjnych oraz wielkich liter na początku zdań.

5 Czaty Szybkie rozmowy z przypadkowo napotkanymi ludźmi. No właśnie... „szybkie”.

6 Błędy w wyrazach: chciałabyś, nie zmyślaj, że, stała, mówi, mózgu, który, nie ma. Brak znaków interpunkcyjnych oraz wielkich liter na początku zdania. Nick’i piszemy tak samo jak imiona!

7 Błędy w wyrazach: że, zazdrościsz, strój, kąpielowy, czekasz, kłótnia
Błędy w wyrazach: że, zazdrościsz, strój, kąpielowy, czekasz, kłótnia. Brak znaków interpunkcyjnych oraz wielkich liter na początku zdania. Nick’i piszemy tak samo jak imiona!

8 „Nasza-klasa.pl” Doskonale znany nam portal społecznościowy. Zobaczymy co kryje się za komentarzami i rozmowami z naszymi znajomymi.

9 Błędy w wyrazach: się, chce, po co, próbuje, zdrówko.
Brak znaków interpunkcyjnych oraz wielkich liter na początku zdań.

10 Filmy Zdarzyło wam się kiedyś oglądać film z napisami i zobaczyć wprost mnóstwo błędów ortograficznych? Jeśli nie to zaraz zobaczycie…

11 Hmm… A nie „w wieży”?

12 A może „Jest w północnej wieży”? Mowa o budynku…

13 Nie „bióro” tylko „biuro”!

14 YouTube Serwis internetowy, w którym użytkownicy mogą umieszczać, przeglądać, komentować filmy.

15 POPRAWNIE - Pokażę ten filmik mojej młodszej siostrze żeby jednak myła zęby, bo jak nie, to ją spotka taka przygoda. xD POPRAWNIE – Powinna być bariera wiekowa dla takiego typu filmów. Moja mała córka była przerażona jak to zobaczyła. Chore video. POPRAWNIE – Dzieci! Strzeżcie się waszego dentysty! Ja nie myję zębów.

16 O czym zapominamy? *O znakach interpunkcujych. (np. KROPKI, PRZECINKI)
*O wielkich i małych literach. (np. POCZĄTEK ZNANIA, NICK’I) *O poprawnej pisowni wyrazów. *O poprawnej odmianie wyrazów. *O poprawnym zapisie partykuł z różnymi częściami mowy. *O poprawnym szyku w zdaniach. *O unikaniu powtórzeń. Tych błędów jest wiele. Dużo więcej niż może nam się zdawać. Jednak czy warto zapominać o pięknie naszego języka i niszczyć je naszym pośpiechem i niedbalstwem? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

17 Bibliografia W prezentacji użyto materiałów z:
*komunikatora „Gadu-gadu”; * * * *

18 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji!


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google