Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dozwolone są dla Ciebie stronki dostosowane do Twojego wieku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dozwolone są dla Ciebie stronki dostosowane do Twojego wieku."— Zapis prezentacji:

1 Dozwolone są dla Ciebie stronki dostosowane do Twojego wieku.
Dla twojego bezpieczeństwa nie wchodź na nie znaną Ci stronke internetową, którą zobaczysz lub gdy ktoś Ci poleci. Wiedz że każdą wiadomość, którą napisała do Ciebie nie znana Ci osoba musisz pokazać rodzicowi. Dozwolone są dla Ciebie stronki dostosowane do Twojego wieku. Ponieważ może to być strona hakerska, nie dozwolana dla dzieci (od lat 18) lub nawet zagrażająca waszemu życiu np. stronka pedofilska. Niebezpieczeństwa, które czekają na Ciebie w internecie jak i poza nim.

2 Przykład nieumyślnego zalogowania się na stronke internetową
Przykład nieumyślnego zalogowania się na stronke internetową. (pisanie z obcą osobą i podanie Swoich danych osobistych) Intymne pytania, grożenie, zadawanie trudnych pytań, zjawianie się pod szkołą lub pod domem nieznanych Ci osób, oraz innych nieprzyjemnych dla Ciebie rzeczy.

3 Od czasu do czasu poproś najlepiej informatyka lub kogoś kto się zna na komputerach o skontrolowanie jego całej zawartości . Dokładnie dowiedz się czego unikać w sieci. Najważniejsza jest pamięć o nie wchodzeniu na stronki nie zgodnych z prawem. Nie na siebie kłopotów.

4 Nie narażaj swojego życia!!!
Nie zapoznawaj się z kimś przez internet. Musisz też pamiętać ,że spotkanie z osobą zapoznaną przez internet jest złym pomysłem. Ponieważ może to być człowiek, który kandluje dziećmi dla pieniędzy, pedofil, bandyta, morderca i wiele innych złych ludzi. Nie narażaj swojego życia!!! Gdy poznałeś osobe przez internet musisz pamiętać w jakich okolicznościach możesz to zrealizować : w miejscu, którym jest dużo osób, iść z kimś dorosłym, gdy jest mało przechodniów możesz przyjść z kimś kto by był schowany w krzakach lub za czymś, by w razie czego mógł zadzwonić po kogoś starszego, musisz również o tym spotkaniu pogadać z rodzicami czy się zgadzają.

5 Przykłady rozmowy przez portal taki jak nasza klasa lub gadu gadu
Fajna laska : Cześć znamy się że mnie przyjołeś do znajomych? Donioo : Siema nie znamy się ale możemy jak chcesz ? Fajna laska : No pewnie. Donioo : Ile masz lat ? Fajna laska : 12 a ty? Donioo : 15 to nara. Fajna laska : Dlaczego nara? Przeciesz chciałeś się poznać ze mną. Donioo : Ale już nie! jesteś na młoda dziecino. Spadaj !! Nara. Nie rozmawiaj z chłopakami, jeżeli nie wiesz kim są (dotyczy dziewczyn). Możesz użyć nicków : imienia, ksywki lub jekieś postaci. Nie używaj NICKów takch jak w przedstawionej rozmowie „Fajna laska” mogą być prowokujące. Uważaj !!! Jeżeli ktoś Cie gnębi zadzwoń lub wejdz na strone Helpline.org.pl

6 Ostrożnie poruszaj się po sieci !
NIE NARAŻAJ SIĘ NA NIEBEZPIECZEŃSTWA CZAJĄCE SIĘ CIEBIE W sieci. Pamiętaj najważniejsze jest twoje życie! Diana Hourani Dziękuję ! Ostrożnie poruszaj się po sieci ! Podobała Ci się prezentacja ? Komputer może być naszym przyjacielem, jeżeli umiemy się z nim zaprzyjazinić.


Pobierz ppt "Dozwolone są dla Ciebie stronki dostosowane do Twojego wieku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google