Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą 2.0 – program edukacyjny realizowany przez dyrektora, koordynatora, nauczycieli, pedagoga i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Kownackiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą 2.0 – program edukacyjny realizowany przez dyrektora, koordynatora, nauczycieli, pedagoga i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Kownackiej."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkoła z klasą 2.0 – program edukacyjny realizowany przez dyrektora, koordynatora, nauczycieli, pedagoga i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Kownackiej w Łodzi w roku szkolnym 2011/2012.

3 Jestem Eko – to nazwa naszego wspólnego projektu wedle którego nauczyciele z uczniami w różnorodny sposób wykorzystali TIK w praktyce szkolnej i swoich projektach, czego owocem są różne prezentacje multimedialne, blogi, na których uczniowie opisują swoje dokonania projektowe, przedstawienia teatralne utrwalone na przekaźnikach multimedialnych, a także plakaty itp. projekty związane z tematem ekologii w naszej szkole! Zatem jesteśmy eko!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom z klas I-VI i ich opiekunom!

4 Dyrektor szkoły p. Jolanta Boguta Koordynator programu p. Michał Filipczak p. Izabela Waśniewska p. Magdalena Malinowska – Kieszek p. Karina Andrysiak p. Katarzyna Ławniczak – Kucharska p. Anna Starzyńska p. Agnieszka Nowakowska p. Magdalena Tomczyk p. Anna Kamińska p. Joanna Krajewska

5 Celem programu jest wykorzystywanie w nauczaniu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych w skrócie TIK oraz doskonalenie praktyk dotyczących korzystania z TIK. Cel zrealizowaliśmy w projektach, a także na zajęciach edukacyjnych, a Wy –uczniowie w domu używając różnych programów komputerowych!

6 Kodeks 2.0 miał być zestawem reguł, które uporządkowałyby obecne zamieszanie z nowymi technologiami. Powinien wyjaśnić, jak komputer, Internet, komórka itp. – wspaniałe w zabawie i komunikacji – mogą pomóc mądrej edukacji. A nie tylko dostarczać prostych pomocy, gotowców i ściąg, które zastępują własną twórczość i rozleniwiają umysły.

7 W pierwszym semestrze wspólnie z Wami wypracowaliśmy Kodeks 2.0 czyli zasady dobrych praktyk jakie obowiązują w naszej szkole i w naszych domach! Po konsultacjach i pracy nad projektami w drugim semestrze powstał Nowy Kodeks 2.0 SP 11 – czyli jedenaście zasad dla Jedenastki z łódzkiej podstawówki.

8 Staramy się nie kopiować tekstów z Internetu! Mam głowę od tego, żeby samemu stworzyć coś logicznego! Nie dla mnie droga na skróty.

9 Dziennik elektroniczny to komfort szybkiego kontaktu z rodzicem, uczniem i nauczycielem! Dostęp w każdej dowolnej chwili. To działa! Uczniowie naszej szkoły mają dostęp do swoich ocen w dzienniku elektronicznym.

10 Zarówno ja, /nauczyciel/, jak i ty, /uczeń/ podczas lekcji wycisza(m)sz swój telefon! Nie rób zdjęć i nie nagrywaj filmów telefonem jeżeli nie masz na to zgody!

11 Aby zajęcia w XXI wieku nie były nudne, Twoi nauczyciele będą je uatrakcyjniać wykorzystując TIK na swoich lekcjach. Tablica interaktywna, praca z komputerem, programy edukacyjne, prezentacje multimedialne, filmy itp. są nam znane! Nauka sama wejdzie do głowy…ale tylko w połączeniu z tradycyjnymi metodami pracy. Zatem do dzieła!

12 Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w sieci! Nie loguj się na podejrzanych stronach! Bądź świadom zagrożeń ze strony Internetu, gier komputerowych i wielogodzinnych maratonów z komputerem! Pamiętaj, że w komputerze zawsze zostaje ślad Twojej pracy!

13 Przestrogi i zakazy!!! Pamiętaj, nie zawieraj podejrzanych znajomości w sieci, nie podszywaj się pod innych, nie podawaj swoich danych osobowych obcym! Wtedy będziesz bezpieczny ! Nie kuś losu!

14 Nie dodaję na portalach społecznościowych krzywdzących i nieprawdziwych komentarzy i opinii. Przed zarejestrowaniem na stronach internetowych, czytam ze z zrozumieniem regulamin oraz nie ściągam pirackich programów i plików. To ważne, nie zapominaj o tym!

15 Uczymy starsze pokolenie obsługi Internetu. Zatem Drogi Uczniu, Pomóż babci, dziadkowi, wujkowi, cioci, a czasem mamie i tacie odkryć przydatność Internetu w życiu! I ty możesz zostać nauczycielem swoich bliskich! Powodzenia!

16 Dbamy o język ojczysty w sieci! Pamiętamy, że zasady ortografii i interpunkcji obowiązują również w Internecie! Zamieszczając informacje, pisząc na gadu gadu itp. programach stosuj poznane zasady! Świadczyć to będzie o Twojej mądrości i o tym, że nauka nie poszła w las! Czy tak trudno napisać na klawiaturze: ż, ź, ó, ć, ą, ę, czy też postawić przecinek, kropkę lub znak zapytania???

17 To istotna kwestia dla niepełnoletnich uczniaków! Korzystamy z komputerów pod nadzorem dorosłych. Kontrolujemy czas spędzony przed komputerem. Pamiętaj o mądrym wykorzystywaniu TIK bo to nasza, Twoja i moja, przyszłość!

18 Te zasady mądrego korzystania z TIK obowiązują w naszej Jedenastce! Drodzy uczniowie, nauczyciele, nie zapominajcie o nich i wykorzystujcie je w praktyce! Powodzenia i dziękuję za współpracę! Michał Filipczak -koordynator projektu edukacyjnego Szkoła z klasą 2.0

19


Pobierz ppt "Szkoła z klasą 2.0 – program edukacyjny realizowany przez dyrektora, koordynatora, nauczycieli, pedagoga i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Kownackiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google