Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia"— Zapis prezentacji:

1 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

2 Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka!
Nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. Czyż można wyobrazić sobie świat bez misia?

3 A jak to z tym pluszowym misiem było?
Wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosevelta. Prezydent, ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić.

4 Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman.
Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”.

5 Prezydent Teodor Roosevelt z pluszowym misiem
Obrazek natchnął pewnego sklepikarza, Morrisa Michtoma, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o imieniu Teddy. W ciągu kilku lat stał się on pluszowym potentatem i właścicielem szeroko znanej firmy produkującej misie. Prezydent Teodor Roosevelt z pluszowym misiem

6 Światowy Dzień Pluszowego Misia
został ustanowiony na cześć pierwszego pluszaka, który w 2002 roku obchodził setną rocznicę urodzin. Miś stał się bohaterem niezliczonej ilości bajek, książek i filmów dla najmłodszych, jego podobizna widnieje na zeszytach, koszulkach, czapkach, a w sklepach z pamiątkami aż roi się od misiowych postaci i gadżetów.

7 Światowy Dzień Pluszowego Misia
jest wspaniałym pomysłem! Przedszkola, świetlice, szkoły oraz biblioteki łączą tego dnia naukę z zabawą.

8 Misie z różnych epok Najstarszy, oryginalny miś wyprodukowany przez Morrisa Michtoma. Miś produkowany współcześnie

9 A teraz przegląd najbardziej znanych misiów:
Poznajcie ich lub przypomnijcie sobie o nich,

10 MIŚ USZATEK charakteryzuje się klapniętym uszkiem, schludnym ubrankiem, brązowym futerkiem, nienagannym zachowaniem i zawsze pogodną mordką. Narodził się 6 marca 1957 roku. Początkowo gościł głównie w pisemku dla dzieci „Miś”, którego był patronem, później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na języki obce.

11 Na dobranoc – dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam.
Mówią o mnie Miś Uszatek, bo klapnięte uszko mam Jestem sobie mały miś, gruby Miś, znam się z dziećmi nie od dziś. Jestem sobie mały miś, śmieszny Miś, znam się z dziećmi nie od dziś! Z Uszatkiem wychowało się kilka pokoleń młodych Polaków. Jednak prawdziwa eksplozja jego popularności nastąpiła od 1975 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję lalkowego serialu z Uszatkiem w roli głównej. Dzięki temu stał się najpopularniejszym Misiem w Polsce! Dorobił się 104 odcinków i kilku filmów krótkometrażowych.

12 MIŚ PADDINGTON to postać niedźwiadka, która została stworzona przez angielskiego pisarza Michaela Bonda. Miś Paddington, przypominający bardziej pluszowego misia niż prawdziwego niedźwiedzia, występuje w 14 książkach dla dzieci i filmach animowanych. Niedźwiadek jest dobry, miły, grzeczny, chociaż zdarzają mu się także różne kłopoty. Często bawi się z Jonatanem i Judytą.

13 Piosenka Misia Paddingtona:
Twój przyjaciel, Miś Paddington, Ma śmieszną czapeczkę, Zawsze nosi torbę, czasem nawet teczkę. W nich Paddington miewa do nosa chusteczkę, A obowiązkowo – drożdżową bułeczkę. Bułeczka jest zwykle z marmoladą w środku, Bo to wielki łasuch. Wiesz to dobrze, kotku. Ma dobre serduszko i przygód ma wiele, Z których go ratują wierni przyjaciele.

14 COLARGOL Postać Colargola stworzyła w 1950 roku francuska pisarka, Olga Pouchine, dla swojego synka. Colargol to brązowy mały miś, który wraz z rodziną mieszka w lesie. Lubi chodzić do szkoły, ale często się spóźnia. Odkąd zobaczył musical marzy, by zostać śpiewakiem, jednak nie ma odpowiedniego głosu… Opowieść o Colargolu to wspaniała historia podążania za swoimi marzeniami i wielkiej mocy przyjaźni.

15 Colargol to właśnie ja, Miś, co zawsze
śpiewać chciał. Lecz choć bardzo kochał śpiew, Wciąż fałszował pośród drzew. Aż raz ptaków król dał mu flecik tak czarowny, Że dziś mały miś śpiewa prawie jak słowik. Fiu fiu fiu fiu fiu fiu. Fiu!

16 KUBUŚ PUCHATEK 14 października 1926 roku wydana została w Londynie książka brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a pt. „Kubuś Puchatek”. Od tego czasu, aż po dzień dzisiejszy, dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o bardzo małym rozumku…

17 Kubuś Puchatek charakteryzuje się małym rozumkiem, ale wielkim sercem.
Jest grubiutkim, pluszowym, żółtym misiem. Jego pomysły są często – łagodnie mówiąc – nierozsądne. Mieszka w domku w drzewie, gdzie jest dodatkowa spiżarnia, w której Kubuś gromadzi baryłki ze swoim przysmakiem – miodem.

18 Bajkowy świat Kubusia Puchatka

19 w którym mieszka Kubuś Puchatek ze swoimi przyjaciółmi.
Mapa Stumilowego Lasu, w którym mieszka Kubuś Puchatek ze swoimi przyjaciółmi.

20 Pierwsze ilustracje z książki „Kubuś Puchatek”

21 Obecnie prawa autorskie do postaci stworzonych przez Alana Aleksandra Milne należą do koncernu Walta Disneya

22 Ulubiona „mruczanka” misia
Dziwny jest niedźwiedzi ród, Że tak bardzo lubi miód, Bzyk-bzyk-bzyk, ram-pam-pam, Co to znaczy? Nie wiem sam!

23 TROSKLIWE MISIE to grupa 10 uroczych, futrzanych przyjaciół, bohaterów animowanego serialu, z których każdy ma specjalną misję i umiejętność troski o innych. Troskliwe Misie pomagają uczyć dzieci, jak opiekować się i dbać o drugiego człowieka. Każdy miś ma na brzuszku obrazek wyrażający jego szczególna cechę. Ich wspólną misją jest szerzenie życzliwości, którą realizują przy okazji spotkań z dziećmi.

24 W Gumisiowej Dolinie Gumisie to serial, którego główni bohaterowie wyglądem przypominają niedźwiadki. Siedmiu mieszkańców, zajmuje siedzibę znajdującą się w ogromnym drzewie w Gumisiowej Dolinie. Swoją wiedzę czerpią z ogromnej księgi, która jest pełna czarów i legend. Gumisie zawsze znajdują się w centrum dziwnych i niezwykłych wydarzeń...

25 Oto bohaterowie: KABI jest najmłodszym z Gumisiów
i marzy o tym, by zostać Gumisiowym rycerzem.

26 BUNIA ma najwięcej pracy w całej Gumisiowej Dolinie.
Jest odpowiedzialna za przygotowywanie soku z gumijagód.

27 GRAFI jest specem od wszelkich napraw.
Jest bardzo poważny i odpowiedzialny.

28 SANI ma nadzieję, że pewnego dnia stanie się księżniczką,
która będzie miała piękne stroje i służących pracujących dla niej.

29 TAMI z zamiłowania ogrodnik, jest najstarszym z „dzieci” Gumisiów,
bardzo lubi słodycze i ciasta.

30 ZAMI jest strażnikiem gumisiowej mądrości,
spędza większość swego czasu w Gumisiowej Bibliotece, studiując magię z Wielkiej Księgi Gumisiów.

31 GUSTO to Gumiś z duszą artysty, zajmujący się malarstwem i rzeźbą.

32 MIŚ YOGI to postać misia z seriali i filmów animowanych produkowanych przez amerykańską wytwórnię Hanna-Barbera. Yogi zadebiutował w 1958 roku jako postać drugoplanowa w serialu o Psie Huckleberrym. Widzowie z miejsca go pokochali i już w trzy lata później Yogi otrzymał swój własny serial.

33 Miś Yogi mieszka w fikcyjnym parku narodowym Jellystone, którego nazwa jest nawiązaniem do najstarszego na świecie, słynnego parku Yellowstone, w USA. Wraz ze swoim małym przyjacielem Boo Boo zajmują się przede wszystkim zdobywaniem jedzenia, najchętniej poprzez kradzież koszy piknikowych turystów... Za to właśnie nie cierpiał ich Strażnik Smith.

34 NIEDŹWIEDŹ BALOO z „Księgi dżungli”
autorstwa Rudyarda Kiplinga. Jest to emocjonująca, barwna opowieść o przyjaźni, zabawie i przygodzie. Mądra stara pantera, Bagheera, namawia swego przyjaciela Mowgliego – chłopca wychowanego przez wilki, aby szukał bezpiecznego schronienia wśród ludzi, w pobliskiej wiosce. Ale chłopiec nie zgadza się na to Czuje, że jego domem jest dżungla.

35 Ucieka i poznaje niedźwiedzia Baloo, uroczego olbrzyma – optymistę.
Nowi przyjaciele wyruszają na wspólną wędrówkę. Na swej drodze spotykają szalonego orangutana, węża hipnotyzera oraz groźnego tygrysa Shere Khana – zaciekłego wroga chłopca. Życie w dżungli uczy Mowgliego sprawiedliwości oraz szacunku dla zwierząt

36 Mój brat niedźwiedź To następny amerykański film Disneya.
Akcja rozgrywa się w odległych czasach. W puszczy mieszkają ludzie; wśród nich – trzech braci. Gdy niedźwiedzica w obronie potomka zabija najstarszego z nich, najmłodszy – brat, Kenai, w odwecie uśmierca zwierzę.

37 Sam jednak, za sprawą duchów, zamienia się w niedźwiedzia.
Denahi, średni brat, przekonany, że to właśnie ten niedźwiedź winien jest wszystkim nieszczęściom, zaczyna go ścigać. Jedyną szansą Kenaia jest przyjaźń z młodziutkim grizzly, Kodą. Koda nie wie, że Kenai jest odpowiedzialny za śmierć jego matki…

38 Misiowe lekturki: Julia Boehme: Trzyminutowe opowiadania o misiach
Michael Bond: seria o Misiu Paddingtonie Joanna Chmielewska: Pafnucy: opowieści o dobrym niedźwiedziu Honorata Chróścielewska: Pożegnanie z misiem Cyrkowe sztuczki Gumisiów Disney: Mój brat niedźwiedź Czesław Janczarski: seria o Misiu Uszatku Janosch: Ach, jak cudowna jest Panama Rudyard Kipling: Księga dżungli Gosta Knutsson: Nalle, wesoły niedźwiadek Aleksander Alan Milne: Kubuś Puchatek; Chatka Puchatka Janina Porazińska: Pamiętnik Czarnego Noska Ewa Szelburg-Zarembina: Przygoda Misia Anna Szymanowska: Przygody misia Guziczka Bogusław Zeman: Opowieści misia Tulisia - bajki dla chorusków i nie tylko

39 Bajeczki o misiach

40 W prezentacji wykorzystano materiały tekstowe i graficzne znajdujące się na różnych stronach www dotyczących wymienionych utworów. Dziękujemy za uwagę!!! Mariola Siekanowicz i Małgorzata Herzyk


Pobierz ppt "25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google