Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Plejada bajkowych gwiazd

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Plejada bajkowych gwiazd"— Zapis prezentacji:

1 Plejada bajkowych gwiazd
Film animowany Plejada bajkowych gwiazd

2 Definicja Film tworzony techniką zdjęć poklatkowych, które rejestrują na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu – zwykle są to fazy rysowane, dlatego film określa się mianem kreskówki (filmu rysunkowego).

3 Plejada postaci filmów animowanych
Bolek i Lolek Pszczółka Maja Miś Coralgol Kot Filemon Miś Uszatek Reksio Koziołek Matołek Myszka Miki Kaczor Donald Pies Pluto Miś Yogi Tom i Jerry Pingwin Pik-Pok Zaczarowany ołówek Baltazar Gąbka Wojownicze Żółwie Ninja Wilk i Zając Pies Huckleberry Ren & Stimpy Pixie, Dixie i Pan Jinks Sonic Smerfy

4 Walt Disney wraz z Myszką Miki (Disneyland, Paryż)

5 Myszka Miki Kto z nas nie śmiał się z niej do łez?
Mickey Mouse Jej postać została zaprojektowana w studiu Walta Disneya, który na przełomie lat 1931/1932 otrzymał za jej stworzenie Oscara. Pierwszy film z myszką Miki pochodzi z 1928 r. – to „Parowiec Willy”, który został zaprezentowany po raz pierwszy w Nowym Jorku w kinie Colony.

6 Kaczor Donald

7 Kaczor Donald Kaczor Donald Fauntleroy
Ur. w Kaczogrodzie, w stanie USA Calisota (oczywiście są to fikcyjne nazwy) Pierwszy film z tym bohaterem to: „The Wise Little Hen” („Mądra kurka”) z cyklu „Silly Symphonies” – 1934 r. Charakterystyczny ubiór: marynarska czapka i koszulka Bajkowa rodzina: matka Hortensja McKwacz, ojciec Kaczor Kwaczymon

8 Miś Coralgol

9 Miś Coralgol Postać, którą wymyśliła Francuzka Olga Pouchine
Projekt polski: Tadeusz Wilgosz Filmy z Coralgolem powstawały w wytwórni Se-ma-for w Łodzi. Muzykę do tych filmów skomponowali: Mireille (odc. 1-27), Jean Michel Defaye (odc ) W Polsce i Francji ten bohater filmów animowanych ma imię Coralgol; w USA i Wielkiej Brytanii – Barnaby; w Kanadzie to Jeremy.


Pobierz ppt "Plejada bajkowych gwiazd"

Podobne prezentacje


Reklamy Google