Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy: Marcel Gómułka & Piotr Kwiecień

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy: Marcel Gómułka & Piotr Kwiecień"— Zapis prezentacji:

1 Autorzy: Marcel Gómułka & Piotr Kwiecień
Zdrowy tryb życia Autorzy: Marcel Gómułka & Piotr Kwiecień

2 Zdrowy tryb życia: Jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy tryb życia to ewidentnie ćwiczenia, ruch, dbanie o ładną sylwetkę. Jednakże w dzisiejszych czasach często popadamy ze skrajności w skrajność i albo pozwalamy sobie na szybkie tycie, albo katujemy się dietą. Nie możemy rezygnować z jedzenia. Owszem, możemy je ograniczyć, ale w sposób racjonalny i przemyślany, a nie po prostu zrezygnować z posiłków, bo chcemy schudnąć. Takie zachowanie w bardzo krótkim czasie może doprowadzić nasz organizm do stanu wyczerpania

3 Musimy pamiętać, że zdrowy tryb życia to także odpowiednie żywienie!
Rola pożywienia dla organizmu człowieka: Zaopatrywanie organizmu w składniki potrzebne do budowy i odbudowy komórek i tkanek Dostarczanie składników potrzebnych do wytwarzania energii Dostarczanie składników regulujących przemiany zachodzące w organizmie.

4

5

6 Co otrzymujemy dzięki zdrowemu stylu życia?
-Dobre samopoczucie -Pełnię sił

7 Co należy robić aby żyć zdrowo?
1.Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią dietę i naturalne suplementy wzmacniające organizm: Zrównoważona dieta to warunek dobrego stanu zdrowia. Jedź tak aby nie tyć. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem więc staraj się: zjeść zdrową kanapkę, mleko, sok i dużo warzyw. Pamiętaj aby nie jeść fast foodów, ani niezdrowej żywności. Włącz do swojej diety warzywa, owoce.

8 2. Wypoczynek czynny - zdrowy tryb życia.
Pamiętaj aby wypoczywać, nie siedząc przed ekranem telewizora czy komputera, tylko aby wypoczywać np. jeździć na rowerze, spacerować, jeździć na nartach. Uprawiaj sport, dzięki temu nie będziesz mieć tłuszczyku tu i tam ale także będziesz miała zainteresowanie!

9 google.pl http://www.pasozyty.com.pl/zdrowy-tryb-zycia.html
Bibliografia google.pl

10 Koniec


Pobierz ppt "Autorzy: Marcel Gómułka & Piotr Kwiecień"

Podobne prezentacje


Reklamy Google