Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II Człowiek Modlitwy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II Człowiek Modlitwy."— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II Człowiek Modlitwy

2 Modlitwa o Każdej Porze Dnia i Nocy
„Był bądź pobożny – relacjonował robotnik Cieluch, jeden z towarzyszy pracy Karola Wojtyły z krakowskich zakładów Solvay w 1941 r. – Na nocnej zmianie około godz. 12 klękał na środku oczyszczalni sody i się modlił. Niejednokrotnie podchodziłem do niego i półgłosem, żeby nie przeszkadzać w modlitwie, zawiadamiałem, że skrzepliny są mocne. Po chwili kończył modlitwę i zabierał się do pracy. Jednak nie wszyscy pracownicy odnosili się z szacunkiem do człowieka pobożnego. Byli tacy, którzy w czasie, gdy się modlił, rzucali w niego pakułami lub innymi przedmiotami’’

3 „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili”
"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa... Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.’’ „W swojej modlitwie pamiętał o wszystkich. Była to modlitwa «jakby geograficzna» – jak on sam powiedział, bo przemierzała różne sytuacje i kontynenty. Ale w tym powszechnym ofiarowaniu się i «poszerzaniu się» Karol Wojtyła zawsze pozostawał sobą, ze swoim człowieczeństwem i z wiarą, które w nim łączyły się z jego polskością” – wspominał ks. kard. Camillo Ruini.

4 Księża o Dniu Papieskim
Dzień Papieski jest przede wszystkim dniem duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy w Jego intencji. We wszystkich parafiach całej Polski w niedzielę poprzedzającą Dzień Papieski odczytywany jest list pasterski Konferencji Episkopatu Polski. Odprawiane są msze święte w Jego intencji, podczas których głoszone są homilie i katechezy poświęcone nauczaniu Jana Pawła II. W wielu parafiach odbywają liczne nabożeństwa oraz nocne czuwania połączone z medytacją nad papieskimi tekstami. Wieczorem o określonej godzinie we wszystkich diecezjach w kraju odbywają się uroczyste Apele modlitewne w łączności z Ojcem Świętym.

5 Wiedza innych Nawiązując do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego, ks. Kowalczyk podkreślił w rozmowie z PAP, że wśród wielu tytułów nadawanych Janowi Pawłowi II, prób definicji oraz określeń jego pontyfikatu pojawiły się dwa ważne słowa: "człowiek modlitwy". Przypomniał, że kard Stanisław Dziwisz pytany o geniusz Ojca Świętego stwierdził, że "był to po prostu mąż modlitwy i człowiek kontemplacji Boga". W ocenie ks. Kowalczyka, prymat modlitwy ujawniał się we wszystkich okolicznościach życia papieża. "Nie sposób zapomnieć przejmującego obrazu przylgnięcia Jana Pawła II do krzyża podczas ostatniej w swym życiu drogi krzyżowej. (...) Scena ta jest nie tylko wzruszająca, ale również ponadczasowa, gdyż stanowi niezwykłą syntezę życia Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II" - powiedział ks. Kowalczyk.

6 KAROL WOJTYŁA, JAN PAWEŁ II
CZŁOWIEK MODLITWY

7 Przygotował Adam Fudala


Pobierz ppt "Jan Paweł II Człowiek Modlitwy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google