Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdańsk Światową Stolicą Bursztynu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdańsk Światową Stolicą Bursztynu"— Zapis prezentacji:

1 Gdańsk Światową Stolicą Bursztynu
Prezentacje wydobycia bursztynu Robert Pytlos, koordynator ds. bursztynu

2 WITAMY W GDAŃSKU- ŚWIATOWEJ STOLICY BURSZTYNU

3 Gdańsk Światową Stolicą Bursztynu
Legalne wydobycie bursztynu w Gdańsku możliwe jest od 7 lipca 2007 roku. Prezydent Paweł Adamowicz podpisał odpowiednie zarządzenie w Muzeum Bursztynu. To była pierwsza od 35 lat regulacja prawna w tym zakresie.

4 PREZENTACJE WYDOBYCIA
Zarządzenie reguluje zasady wydzierżawiania terenów gminnych na poszukiwanie i wydobywanie bursztynu. Umożliwia prezentacje wydobycia bursztynu i promuje Gdańsk Światową Stolicę Bursztynu.

5 PREZENTACJE NA STOGACH
Jako pierwsze zostały wydzierżawione działki pomiędzy dzielnicami Gdańsk Przeróbka i Gdańsk Stogi- 20, 0574 ha. Prezentacje będą organizowane na gdańskich Stogach

6 ORGANIZATOR Firma Golden Amber z Gdańska.
Firma dzierżawi tereny gminne pod rozpoznanie złóż bursztynu na Stogach oraz zajmuje się handlem surowcem bursztynowym na całym świecie. W asortymencie posiada surowiec z Polski i Ukrainy. Należy do Krajowej Izby Bursztynu. Posiada koncesje na rozpoznanie złóż bursztynu i będzie się wkrótce ubiegać o koncesję na wydobycie.

7 DOŚWIADCZENIE Firma Golden Amber w 2008 roku zorganizowała na potrzeby promocji Gdańska- światowej stolicy bursztynu kilkanaście prezentacji wydobycia bursztynu, m.in. dla: telewizji ARD, Polsat, TVN 24, TVP Gdańsk, policji i straży granicznej, prasy, kilkudziesięcio-osobowej grupy geologów z całej Polski.

8 ATRAKCJE ZWIĄZANE Z PREZENTACJĄ
*Prezentacja na żywo wydobycia bursztynu metodą gdańską, czyli poprzez wypłukiwanie, * Możliwość odbycia krótkiego kursu na asystenta kopacza bursztynu, potwierdzona odpowiednim certyfikatem (bursztyn trafia w ręce kursanta), *Możliwość odbycia krótkiego kursu szlifowania bursztynu, potwierdzona certyfikatem *Możliwość samodzielnego wykonania pod okiem fachowca wisiorka z bursztynu lub kolczyków z certyfikatem autentyczności i „hand made” *Możliwość zakupu naturalnych okazów bursztynu gdańskiego: inkluzje, bryłki, większe kawałki z certyfikatem autentyczności. *Zwiedzanie mini- wystawy fotograficznej na temat właściwości i pochodzenia bursztynu * Bar w barwach bursztynu- grill party

9 KOSZTY Prezentacje zostaną uruchomione od czerwca 2009 roku. Dla grup nie większych niż 70 osób. Koszt od osoby: od 50 do 100 złotych (łącznie z kursami, bursztynem i certyfikatami) Usługi cateringowe oddzielnie.

10 PREZENTACJE ŚWIETNA ZABAWA GWARANTOWANA!

11 PREZENTACJE ŚWIETNA ZABAWA GWARANTOWANA!

12 PREZENTACJE DZIĘKUJE ZA UWAGĘ.

13

14 Kancelaria Prezydenta
Copyright: H.Szczypek PWS Promedia Ltd Amber Museum Prof. Jarnuszkiewicz Kancelaria Prezydenta PFK Kosycarz J.PINKAS/KP


Pobierz ppt "Gdańsk Światową Stolicą Bursztynu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google