Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekran startowy Microsoft Windows 1.01.. Gdy Windows 1.x startuje, uruchamia aplikację o nazwie MS-DOS Executive. Jest to pewien rodzaj Menadżera plików.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekran startowy Microsoft Windows 1.01.. Gdy Windows 1.x startuje, uruchamia aplikację o nazwie MS-DOS Executive. Jest to pewien rodzaj Menadżera plików."— Zapis prezentacji:

1 Ekran startowy Microsoft Windows 1.01.

2 Gdy Windows 1.x startuje, uruchamia aplikację o nazwie MS-DOS Executive. Jest to pewien rodzaj Menadżera plików lub Explorera z tym wyjątkiem, iż nie ma ikon oraz operacji przeciągania i upuszczania wykonywanych przy pomocy myszki. Programy i katalogi można otwierać przez podwójne kliknięcie, lecz inne operacje dyskowe muszą być wykonywane poprzez menu.

3 W systemie Windows 1.x zmuszeni jesteśmy pracować z oknami umieszczonymi jedno obok drugiego. Kontrolka w prawym górnym rogu każdego okienka steruje rozmiarem okna. Przeciąganie jej po ekranie spowoduje ruch górnej krawędzi okna, a podwójne kliknięcie powiększy okno na cały ekran. Niektóre programy umieszczają również tą kontrolkę w prawym dolnym rogu okna.

4 Kontrolka w lewym górnym rogu okna jest kontrolką systemową. Klikając ją jednokrotnie przywołuje menu dostępnych dla bieżącego okna opcji. W tej wersji Windows zawiera ono również opcję "About" udzielającą informacji na temat danej aplikacji pracującej w tym oknie.

5 Ta wersja Notatnika pokazuje nawet ile jeszcze ma wolnego miejsca w swoim buforze tekstu. Zwróćmy uwagę na ikony umieszczone na spodzie ekranu. Jest to specjalny obszar ikon programów, który zarezerwowano dla zminimalizowanych programów. Podwójne kliknięcie w jedną z nich spowoduje wyświetlenie okna programu. Ikon programów nie można przesunąć z tego specjalnego obszaru ikon ani okna nie mogą przykryć go, o ile jedno z nich nie pracuje w trybie "zoomed".

6 Ekran startowy systemu Microsoft Windows 3.0. Teraz pracuje w trybie VGA.

7

8 Oto aplikacja File Manager. Plikami można zarządzać względnie prosto dzięki możliwości ich przeciągania i upuszczania pomiędzy katalogami i stacjami dysków

9 Następną nową aplikacją dołączoną do systemu Windows 3.0 jest program graficzny Windows Paintbrush, zastępca starego programu Microsoft Paint z wersji 1.x i 2.x. Program ten obsługuje kolor oraz formaty graficzne.BMP i.PCX.

10

11 Windows 3.1 zawiera również kilka wygaszaczy ekranu. Och..., w kolorze...

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40


Pobierz ppt "Ekran startowy Microsoft Windows 1.01.. Gdy Windows 1.x startuje, uruchamia aplikację o nazwie MS-DOS Executive. Jest to pewien rodzaj Menadżera plików."

Podobne prezentacje


Reklamy Google