Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ja i moje miasto jeżdżę bezpiecznie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ja i moje miasto jeżdżę bezpiecznie."— Zapis prezentacji:

1 Ja i moje miasto jeżdżę bezpiecznie.

2 Zasady panujące na drodze dla rowerów:
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. Kierujący rowerem może zatrzymać się w śluzie rowerowej obok innych rowerzystów. Jest obowiązany opuścić ją, kiedy zaistnieje możliwość kontynuowania jazdy w zamierzonym kierunku i zająć miejsce na jezdni. Na przejeździe dla rowerzystów, kierującemu rowerem zabrania się: bycia uchylonym i zwalniania lub zatrzymywania się bez uzasadnionej przyczyny.

3 Wierszyki o rowerzystach.
Na rogu Nadrzecznej Pan policjant czeka Z alkomatem w ręku, By zatrzymać człeka. Ja się nie obawiam, Jeżdżę bez promili. Szanuję przepisy, Policjanci mili! Szczerze wam powiadam, Że nigdy po piwku Na rower nie siadam. Korzystam z pojazdu Mądrze i statecznie, By tam, dokąd zmierzam Dojechać bezpiecznie.

4 Różnice między drogą rowerową a drogą dla rowerów.
Droga rowerowa — część drogi publicznej, obejmuje wydzielony pas rowerowy po obu stronach jezdni oraz wydzielone drogi rowerowe; Droga dla rowerów (ścieżka rowerowa) — część wydzielona z dotychczasowego chodnika.

5 Rozwój roweru na przestrzeni lat:

6 Prawa rowerzysty: Rowerzyści mają prawo zatrzymywać się w śluzie rowerowej obok innych rowerzystów, a przed pozostałymi uczestnikami ruchu drogowego, by móc szybciej włączyć się do ruchu. Rowerzyści mogą przewozić na rowerze dziecko w wieku do 7 lat na bezpiecznym siodełku. Rowerzyści mogą także poruszać się obok innego rowerzysty lub motorowerzysty. Rowerzyści mogą używać opon z umieszczonymi w nich na trwałe elementami przeciwślizgowymi. Na skrzyżowaniach i przed nimi, rowerzyści mogą jechać środkiem pasa ruchu, jeśli można opuścić skrzyżowanie w więcej niż jednym kierunku. Rowerzyści mogą wyprzedzać inne pojazdy z prawej strony. Rowerzysta, opiekujący się dzieckiem do lat 10, kierującego także rowerem, ma prawo do jazdy lewą stroną jezdni.

7 KONIEC Paulina Sroczyńska Anna Padiasek


Pobierz ppt "Ja i moje miasto jeżdżę bezpiecznie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google