Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady dotyczące ruchu drogowego rowerzystów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady dotyczące ruchu drogowego rowerzystów"— Zapis prezentacji:

1 Zasady dotyczące ruchu drogowego rowerzystów
W co powinien być wyposażony każdy rower Przepisy dotyczące rowerzystów Znaki dotyczące rowerzystów

2 Rower powinien być wyposażony:
1)  z przodu - w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, 2)  z tyłu - w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło      pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające, 3)  co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec, 4)  w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

3 Przepisy dotyczące rowerzystów
Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:     1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu,     2) jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na       pedałach lub podnóżkach,     3) czepiania się pojazdów.   4. Na przejeździe dla rowerzystów, kierującemu rowerem zabrania się:     1) wjeżdżania bezpośrednio przed jadący pojazd,     2) zwalniania lub zatrzymywania się bez uzasadnionej przyczyny.

4 Znaki dotyczące rowerzystów
Znaki ostrzegawcze Znaki zakazu Znaki nakazu Znaki informacyjne Sygnalizacje świetlne dotyczące rowerzystów

5 Znaki ostrzegawcze Znak A-24 "rowerzyści" ostrzega o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów na jezdnię lub przez nią przejeżdżają.

6 Znaki zakazu Znak B-9 "zakaz wjazdu rowerów" oznacza zakaz ruchu na jezdni i poboczu rowerów.

7 Znaki nakazu Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i oznaczają, że droga jest przeznaczona dla rowerzystów kierujących rowerami jednośladowymi;

8 Znaki informacyjne Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących

9 Sygnalizacje świetlne dotyczące rowerzystów
) sygnał zielony - zezwolenie na wejście pieszych na przejście, przy czym sygnał zielony migający oznacza, że za chwilę zapali się sygnał czerwony i pieszy jest obowiązany jak najszybciej opuścić przejście, 2) sygnał czerwony - zakaz wejścia na przejście. Nigdy nie wchodź na przejście, gdy pali się czerwony sygnał lub zielony migający.

10 Opracowali koniec Tomasz Gryczkowski
Informacje i niektóre zdjęcia pobrano ze strony koniec


Pobierz ppt "Zasady dotyczące ruchu drogowego rowerzystów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google