Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprzątanie Świata Prezentacja o ekologii Wrzesień 2006.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprzątanie Świata Prezentacja o ekologii Wrzesień 2006."— Zapis prezentacji:

1 Sprzątanie Świata Prezentacja o ekologii Wrzesień 2006

2 Cele akcji Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Tematem tegorocznej akcji jest selektywna zbiórka odpadów - jej wprowadzanie w naszych domach, miejscach pracy, szkołach... Dzięki segregacji śmieci możemy poprawić stan naszego środowiska nawet o 80% !!! Zachęcamy też do likwidowania wysypisk.

3 Fakty o zbieraniu... • Zgodnie z dyrektywą unijną, do końca 2014 r. poziom odzysku opakowań szklanych powinien sięgnąć 60%. Tymczasem od kilku lat odzyskuje się zaledwie co dziesiątą wyprodukowaną w kraju szklaną butelkę. W 2002 r. poziom odzysku wynosił 13%, w 2004 r. – 34%. W 2006 r. ma się podnieść do 35%. Możemy się pochwalić jedynie odzyskiem aluminium. Udaje się nam zebrać prawie 50% puszek aluminiowych, choć w 2006 r. obowiązuje 25%, a w 2007 r. będzie to 40%. • Przeciętny Polak rocznie „produkuje” 340 kg odpadów. Tylko 4 kg są odzyskiwane i poddawane recyklingowi. Pozostałe śmieci – nietknięte – wędrują na wysypiska. Gdyby zgromadzić w jednym miejscu odpady wytwarzane w Polsce, powstałaby góra o długości 1 km i wysokości podwójnego Everestu. Nad Wisłą jedynie 2% odpadów komunalnych jest kompostowanych, w Danii, Szwajcarii i Szwecji zaś odsetek ten sięga 60-80%!

4 Co robimy w gimnazjum? Pewnie zauważyliście już stojące w naszym gimnazjum pojemniki do segregacji odpadków. Zachęcamy (przynajmniej przez parę dni) do zbiorki śmieci. Oprócz tego prowadzimy akcję zbierania zużytych baterii… Klasa która przyniesie najwięcej baterii wygra wyjście do kina z nauczycielem w czasie ostatniej lekcji… (termin do uzgodnienia z Panem Dyrektorem)

5 PLAKAT AKCJI

6 APEL POMÓŻMY ZIEMI - Segregujmy odpadki!!!
Wykonał Adam Zieliński kl IIIc


Pobierz ppt "Sprzątanie Świata Prezentacja o ekologii Wrzesień 2006."

Podobne prezentacje


Reklamy Google