Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akcje ekologiczne w Szkole Podstawowej w Łowiczku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akcje ekologiczne w Szkole Podstawowej w Łowiczku"— Zapis prezentacji:

1 Akcje ekologiczne w Szkole Podstawowej w Łowiczku
Opracowały: J. Wienconek K. Puchalska

2 Akcje sprzątania świata
W naszej szkole od wielu lat prowadzone są akcje sprzątania świata, podczas których uczniowie naszej byłej szkoły zbierają, segregują i ważą zebrane śmieci z najbliższej okolicy.

3 Fragmenty z naszych kronik
Pod hasłem ,,Chrońmy bioróżnorodność – segregujemy odpady” roku od 17 do 19 września przeprowadzono w Polsce akcję ,,Sprzątanie Świata” organizowanego przez FNZ.

4 Fragmenty z naszych kronik
Każdy posegregowany śmieć, który trafi do odzysku, nie zanieczyści środowiska, nie trafi na pole czy do lasu. W ten sposób przyczyniamy się do ratowania wszystkich żyjących organizmów.

5 Efekty zbiórki w 2010 roku Szkło - 73,3 kg Puszki - 8 kg
Tworzywa sztuczne – 32,8 kg Makulatura – 17,9 kg W sumie – 132 kg śmieci!

6 Sadzenie krzewów przy szkole
Na terenie szkoły zostały posadzone krzewy (klon, jałowce, berberysy, cyprysy, jodła kalifornijska, pięciorniki), zakupione od państwa Niemczyk z Bądkowa.

7 Zbiórki makulatury Co roku organizowane są zbiórki makulatury. Trwają one od września do maja. Na koniec akcji po oficjalnym ważeniu wywożona jest na wysypisko śmieci w Służewie.

8 Zbiórki plastikowych butelek
Od 3 lat organizowana jest również zbiórka plastikowych butelek przeznaczonych do recyklingu w ramach akcji ,,Butelka za drzewo”.

9 Zbiórka plastikowych nakrętek
Razem z akcją ,,Butelka za drzewo” zaczęliśmy z wielkim zapałem zbierać plastikowe nakrętki. W ostatnim roku udało się ich zgromadzić aż 42 kg!

10 Dowodem na efekty naszej pracy są dyplomy, które udało nam się pożyczyć z naszej dawnej szkoły.

11 Dziękujemy za uwagę! Chcemy również złożyć serdeczne podziękowania dyrektorowi SP w Łowiczku p. Lidii Bujanowskiej, za udostępnienie nam kronik i dyplomów, które przydały nam się w przygotowaniu tej prezentacji.


Pobierz ppt "Akcje ekologiczne w Szkole Podstawowej w Łowiczku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google