Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OPOWIEŚCI ZNAD RZEKI ZAMBEZI Ogólnopolski Konkurs "Ze stronic afrykańskich bajek"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OPOWIEŚCI ZNAD RZEKI ZAMBEZI Ogólnopolski Konkurs "Ze stronic afrykańskich bajek""— Zapis prezentacji:

1 OPOWIEŚCI ZNAD RZEKI ZAMBEZI Ogólnopolski Konkurs "Ze stronic afrykańskich bajek"

2 Szkoła przystąpiła do konkursu "Ze stronic afrykańskich bajek" organizowanego przez Salezjański Wolontariat Misyjny – - Młodzi Światu.

3 Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu. Jest Stowarzyszeniem powstałym, aby organizować i nieść pomoc osobom potrzebującym w kraju i za granicą. Podstawowym celem jest aktywne uczestnictwo na misjach w krajach Globalnego Południa oraz kształtowanie postawy obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży w kraju.

4 Przybliżenie dzieciom kultury krajów afrykańskich Pokazanie dzieciom i młodzieży,w jakich bajkach zasłuchują się ich rówieśnicy pochodzący z różnych kontynentów. Poszerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów krajów rozwijających się Kształtowanie postaw otwartości i tolerancji wobec odmiennych kultur i ras Poprzez uczestnictwo w tej inicjatywie dzieci otwierają się na odmienną rzeczywistość, uczą się współczucia i rozwijają w sobie chęć pomocy innym. Cel konkursu

5 Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej do bajki: "Magiczna pałeczka". Nagrodą dla laureatów konkursu - wykonawców najciekawszych prac - było zamieszczenie ilustracji w książce z bajkami afrykańskimi oraz jej publikacja. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z naszej szkoły. Na konkurs nadesłano aż 265 rysunków z całej Polski. Komisja złożona z pracowników oraz wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu wybrała najciekawsze prace, które umieszczono w publikacji.

6

7

8 OPOWIEŚCI ZNAD RZEKI ZAMBEZI

9 Wśród czterdziestu wyróżnionych prac znalazły się rysunki wykonane przez uczennice naszej szkoły. Laureatki konkursu: KLAUDIA CYBULSKA - kl. IV D PAULINA FRYDRYCH - kl. VI B

10 Klaudia Cybulska Paulina Frydrych

11

12 Koordynatorzy konkursu: p. Jolanta Dolna p. Jolanta Dolna p. Maria Borkowska p. Maria Borkowska


Pobierz ppt "OPOWIEŚCI ZNAD RZEKI ZAMBEZI Ogólnopolski Konkurs "Ze stronic afrykańskich bajek""

Podobne prezentacje


Reklamy Google