Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Das Bild der Anderen? Jaki to projekt?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Das Bild der Anderen? Jaki to projekt?"— Zapis prezentacji:

1 Das Bild der Anderen? Jaki to projekt? http://www.goethe.de/ins/pl/lp/prj/bld/deindex.htm

2 Das Bild der Anderen jest międzynarodowym projektem E-Mail dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego. Jego celem jest motywacja uczniów do pisania listów już od pierwszych godzin lekcyjnych języka niemieckiego. Projekt daje uczniom możliwość opowiadania i stawiania pytań, stworzenia sobie obrazu rówieśników w krajach o innej kulturze, a tym samym wykształcenie w sobie poczucia tożsamości.

3 Das Bild der Anderen jest projektem Instytutu Goethego, jego koordynatorem jest pani Aleksandra Puszkin. W roku szkolnym 2007/2008 współpracę ze szkołami w Turcji i Francji podjęli uczniowie klasy Vc pod opieka nauczyciela języka niemieckiego pani Izabeli Szwai.

4 Praca polega na korespondencji między uczniami zaprzyjaźnionych klas z Turcji i Francji według ściśle wyznaczonego planu i tematów zgodnych ze scenariuszem zaproponowanym przez Instytut Goethego. Uczniowie poznaję kulturę swoich rówieśników, Wykorzystują język niemiecki w praktyce do porozumiewania się z innymi. Budują własne poczucie tożsamości.

5 Nawiązano współpracę z dwoma szkołami. Jedna to College Babin we Francji w miejscowości Varennes en Argonn. Opiekunem tej grupy jest pani Marie-Dominique Auvrard.

6 Druga to prywatna szkoła Dogus Egitim Kurumlari w Istambule w Turcji. Tę grupę prowadzi pani Belgin Cömert.


Pobierz ppt "Das Bild der Anderen? Jaki to projekt?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google