Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ETwinning- w naszej szkole opr. A. Rolicz. Istota eTwinning eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ETwinning- w naszej szkole opr. A. Rolicz. Istota eTwinning eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych."— Zapis prezentacji:

1 eTwinning- w naszej szkole opr. A. Rolicz

2 Istota eTwinning eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich.

3 Cechy e Twinningu Wykorzystywanie komputera, Internetu, oprogramowania, aparatu cyfrowego, kamery czyli narzędzi akceptowanych przez uczniów i wzbudzających ich entuzjazm; Języki obce są konieczne do bezpośredniej komunikacji ze szkołą partnerską, a natychmiastowe korzystanie z wiadomości lekcyjnych wywołuje radość uczniów i zwiększa ich motywację do nauki; Temat projektu związany z podstawami programowymi wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole i nauka przez zabawę, różnorodne formy aktywności i działania projektowe.

4 eTwinning w naszej szkole Nasza szkoła realizuje program eTwinning od kilku lat. Za pośrednictwem mediów elektronicznych przekazujemy sobie z innymi europejskimi szkołami różne informacje dotyczące tematyki dnia codziennego. Do tej pory współpracowaliśmy z: 1. Kraj – Finlandia 2. Kraj – Czechy 3. Kraj- Brazylia

5 eTwinning cd. Uczniowie pisali do siebie kartki świąteczne, wymieniali się informacjami na temat świąt. Odbywa się to w ramach projektu Das Bild der Anderen. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wziąć udział w programie eTwinning. Szkoła nasza została już zarejestrowana, obecnie uczestniczę w kursie internetowym Jak uczestniczyć w eTwinning. Jesteśmy w trakcie poszukiwania partnera do współpracy.Temat projektu, nad którym chcelibyśmy pracować: Święta w Polsce.

6 Prace dzieci


Pobierz ppt "ETwinning- w naszej szkole opr. A. Rolicz. Istota eTwinning eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google