Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA"— Zapis prezentacji:

1 O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA
KLASA V B O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA

2 Święta Bożego Narodzenia są dla mnie spotkaniem całej rodziny przy wspólnym stole. W Święto to wybacza się winy i zapomina się o tym , że ktoś sprawił nam przykrość. Jest to wspaniały dzień w którym przed rodzinną wieczerzą ,czyta się fragment Pisma Świętego , poczym zasiada się do wigilijnego stołu gdzie czeka wolne miejsce dla nieznajomego gościa. W Wigilię Bożego Narodzenia śpiewamy kolędy i dostajemy drobne upominki. Wieczorem chodzimy do kościoła na tradycyjną Pasterkę .Po tak wyczerpującym dniu , czekają nas kolejne dni świętowania Narodzenia Pana Jezusa. Karolina Jusis. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie radością, lubię prezenty , spotkanie z rodziną i to , że wspólnie zasiadamy do wieczerzy. Lubię święta bo mają magiczną moc. Aleksandra Apolinarska.

3 Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to spotkanie z daleką rodziną , dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Po wigilijnej kolacji można rozpakować prezenty. Aurelia Wojakowska. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie najważniejszymi świętami w roku , ponieważ w te święta spotyka się cała rodzina i wszyscy są dla siebie lojalni i wcale się nie kłócą , dają sobie nawzajem prezenty a później zasiadają razem do stołu i rozmawiają o wszystkim. Kinga Dutkiewicz. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie spotkaniem z rodziną i oczywiście przestrzeganie tradycji .Wtedy rodzina przyjeżdża do mnie. To najlepszy dzień w roku. Justyna Więckowska.

4 Święta Bożego Narodzenia były dla mnie bardzo miłe , przyjechała do mnie moja rodzina , zjedliśmy potrawy wigilijne , a później śpiewaliśmy kolędy i wszyscy sobie wzięli swoje prezenty spod choinki. Moi mali kuzyni po ich rozpakowaniu bawili się nimi. Ilona Relich. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia są dniem , w którym można sobie przebaczyć wszystkie złe myśli i uczynki . Można wspólnie zaśpiewać kolędy. W dzień Wigilii zasiadamy do stołu, aby zjeść kolacje , nie zapominamy o jednym wolnym miejscu dla niewiadomego gościa. Drugi dzień świąt jest podobny tylko w domu przebywa mniej gości . Tak mijają święta. Teraz czeka się na księdza po kolędzie i święto Trzech Króli . Adrian Snieżko.

5 Są dla mnie najważniejszymi świętami
Są dla mnie najważniejszymi świętami . Te święta sprawiają , że cała rodzina spotyka się i śpiewa kolędy przy wigilijnym stole. Wszyscy czekają na pierwszą gwiazdkę , a później dzieci dostają prezenty. Monika Banasiak. Dla mnie Święta Bożego Narodzenia to spędzanie dobrych chwil z rodziną , na stole było 12 potraw , dzieliliśmy się opłatkiem życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego, później przyszedł czas na prezenty i można było je otworzyć. Damian Kotkowiak. Podczas świąt śpiewaliśmy wspólnie kolędy, odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna , były tez prezenty . Paweł Bajak.

6 Święta Bożego Narodzenia były i są dla mnie i dla mojej rodziny bardzo ważne . Przed świętami zawsze przygotowujemy się duchowo – chodząc na roraty , do spowiedzi i przez przebaczenie innym win , które popełnili. Przygotowujemy też różne ciasta i potrawy ,ozdabiamy dom , stół przy którym w wigilijną noc usiądziemy do wieczerzy. W tę wigilijną noc zbiera się cała rodzina, tę wspaniałą noc w roku zaczynamy modlitwą i czytaniem fragmentu z Pisma Świętego. Po modlitwie siadamy do stołu i kosztujemy każdej z 12 potraw, kiedy wieczerza się skończy dzieci zaglądają pod choinkę i jak już coś znajdą – rozpakowują prezenty z uśmiechem na twarzy . Śpiewamy kolędy i wszyscy są weseli i radośni. Tą jedyną i niepowtarzalną noc w roku zawsze o północy kończymy pasterką. Agnieszka Spochacz.

7 Święta , które obchodzimy co roku są dla mnie niezwykle wspaniałe, spotykam się z rodziną której dawno nie widziałam. Po wigilii można rozpakować prezenty i pośpiewać wspólnie kolędy. Paula Jezierska. Święta są zjednoczeniem wszystkich ludzi .Na Boże Narodzenie wszyscy powinni żyć w zgodzie, rodziny mogą się spotkać ze sobą , podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Można było podzielić się także z osobami nieznajomymi , których nie znamy – było takie miejsce i spotkanie na Placu Wyzwolenia. Była to wigilia dla wszystkich dosłownie wszystkich . Lubię święta bo pod choinką zawsze jest prezent. Kinga Malczuk.

8 Święta Bożego Narodzenia są dla mnie dniem radości i świętem spędzonym u babci z całą rodziną. Dzieliliśmy się opłatkiem. W drugi dzień świąt tak się złożyło ,że były chrzciny mojego kuzyna. Marta Świeczkowska. Święta Bożego Narodzenia spędziłam bardzo miło i przyjemnie. Przyjechała do mnie rodzina podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Poszłam do mojej cioci , która ma małego dzidziusia. Później poszłam do domu i tam była moja babcia to się z nią podzieliłam opłatkiem. Te święta były dla mnie najlepsze. Kasia Derczyk.

9 Święta Bożego Narodzenia były dla mnie spotkaniem z rodziną, dzieleniem się opłatkiem, składaniem sobie życzeń, wspólnym śpiewaniem kolęd przy choince , rozpakowywaniem prezentów. Święta są dla mnie radowaniem się z przyjścia na świat Jezusa. Damian Mazurek. Święta są dla mnie niezwykłe. W święta dzielimy się opłatkiem i kosztujemy 12 potraw , otwieramy prezenty .W Wigilię można spędzić dużo czasu z cała rodziną i pośpiewać wspólnie kolędy. Ania Melech. Podczas świąt Bożego Narodzenia razem z kolegami w przebraniu chodziliśmy jako kolędnicy po mieszkaniach i śpiewaliśmy kolędy. Robert Sołoducha. Święta Bożego Narodzenia są dla mnie radością , ciepłem rodzinnym i mają magiczną moc .W ten jeden dzień cieszę się najbardziej z pierwszej gwiazdki ,choinki, prezentów, To mój najlepszy dzień w roku. Paulina Hajto.


Pobierz ppt "O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google