Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Droga krzyżowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Droga krzyżowa."— Zapis prezentacji:

1 Droga krzyżowa

2 1.Jezus skazany na śmierć.
Panie Boże , przepraszam Cię za to , że przez moje grzechy zostałeś skazany na śmierć , dziękuje , że pozwalasz nam żyć tak długi czas i proszę aby nasze życie było pełne szczęścia

3 2.Jezus bierze krzyż na ramiona.
Przepraszam Cię , Jezu za to , że dźwigałeś moje grzechy , dziękuje za to , że pozwalasz nam uwolnić się od niektórych podczas spowiedzi świętej oraz proszę abyśmy potrafili unieść swoje grzechy .

4 3.Jezus upada pod krzyżem.
Moje grzechy były zbyt ciężkie abyś mógł je unieść , przepraszam Cię za to , że pod ich ciężarem upadałeś . Dziękuje za to , że po każdym Twoim upadku podnosiłeś się , proszę abyśmy my też mieli siłę podnosić się po naszych upadkach .

5 4.Jezus spotyka Swą Świętą Matkę
Przepraszam Cię , Panie , że musiałeś oglądać łzy swojej matki , dziękuje , że pozwalasz cieszyć się nam życiem i proszę Cię aby moja mama nigdy nie płakała ze smutku .

6 5.Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż .
Panie , nie miałeś siły by nieść ten krzyż obciążony moimi grzechami , przepraszam Cię za to . Dziękuje , że tak jak Szymon Cyrenejczyk pomagasz nam w trudnych sytuacjach , proszę o to , abyśmy nauczyli się pomagać innym tak jak ty pomagasz nam .

7 6.Weronika ociera twarz Jezusowi .
Panie , przepraszam Cię za to , że podczas tych męczarni wylałeś tyle łez. Dziękuje za to , że mimo to , że wiedziałeś , że tak będzie nie poddałeś się i wypełniłeś wolę ojca .Proszę Cię abyśmy my również byli zdolni do poświęceń .

8 7.Jezus znowu upada pod krzyżem
Panie Jezu , proszę , daj nam siły abyśmy nie byli obojętni na upadki innych osób i potrafili im służyć pomocą . Przepraszam Cię za to , że moje liczne grzechy spowodowały twoje upadki . Dziękuje za wzór bycia człowiekiem .

9 8.Jezus pociesza płaczące niewiasty z Jerozolimy
Przepraszam Cię za to , że tyle łez zostało przez Ciebie wylanych , dziękuje , że pozwalasz nam cieszyć się życiem . Proszę aby nasze życie było pełne szczęścia .

10 9.Jezus upada pod krzyżem po raz trzeci .
Twe upadki były liczne i bolesne dlatego Cię przepraszam . Dziękuje , że nam pozwalasz się podnosić po naszych upadkach .

11 10.Jezus obdarty z szat . Zostałeś wyśmiany i poniżony , przepraszam Cię za to . Dziękuje za Twoją moc przebaczania i proszę o to abyśmy i my potrafili wybaczać .

12 11.Jezus przybity do krzyża .
Twe cierpienie było spowodowane naszymi grzechami przez co Cię przepraszam . Dziękuje Ci , że nam wybaczyłeś i proszę abyśmy potrafili obyć się od wszelkiego cierpienia .

13 12.Jezus umiera na krzyżu . Przepraszam Cię , Jezu za to , że za moje grzechy musiałeś umrzeć na krzyżu , dziękuję Ci ,że zrobiłeś to dla nas –grzeszników . Proszę aby nasze życie trwało długo i było pełne szczęścia .

14 13.Zdjęcie Jezusa z krzyża .
Wybacz nam , Jezu , za te liczne grzechy , które popełniamy . Dziękuje Ci za to , że uwolniłeś nas od grzechu i wypełniłeś wolę ojca . Proszę Cię aby nie brakowało nam wiary.

15 14.Złożenie Jezusa do grobu .
Panie , zginąłeś za nas , za nasze grzechy dziękuję i przepraszam Cię za to . Proszę Cię aby nasze życie było pełne wiary .

16 Dziękuje za uwagę Sandra Guźniczak 6b

17 Źródła


Pobierz ppt "Droga krzyżowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google