Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JESTEŚMY BEZPIECZNI W INTERNECIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JESTEŚMY BEZPIECZNI W INTERNECIE."— Zapis prezentacji:

1 JESTEŚMY BEZPIECZNI W INTERNECIE

2 BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI
4 zasady bezpiecznego surfowania w sieci: 1. Nie podawaj swoich danych W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły.

3 2. Mów jeśli coś jest nie tak
2. Mów jeśli coś jest nie tak. W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 100 100

4 3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców.

5 4. Zabezpiecz swój komputer.
Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall (tzn. ściana ogniowa). Pamiętaj o aktualizacji wymienionych programów, bo tylko wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów. Stosuj zasady netykiety!

6

7 TO WARTO WIEDZIEĆ http://www.youtube.com/watch?v=HGPB8LROOO0
Historia chłopca,który nie stosował bezpiecznych zasad korzystania z Internetu

8 CO TO JEST NETYKIETA? Netykieta to zbiór zasad kulturalnego i prawidłowego korzystania z Internetu. To regulamin poprawnego zachowania się w Sieci, stworzony przez samych Internautów. Powinni ją znać wszyscy korzystający z Sieci. Wtedy nikt nie obawiałby się, że zostanie źle potraktowany w Necie.

9 NETYKIETA 10 zasad dobrego zachowania się w Internecie
1. Nigdy nie wysyłaj obraźliwych przesyłek przez pocztę internetową. 2. Obcym osobom nie podawaj hasła do swoich profilów internetowych. 3. Nigdy nie umieszczaj nielegalnych informacji. 4. W Internecie nie umieszczaj obrzydliwych słów. 5. Nie rozpowszechniaj wirusów. 6. W Internecie nie zakłócaj pracy innych. 7. Nieznajomym w Internecie nie podawaj swoich danych osobowych. 8. W sieci, jeżeli dzieje się coś, co ciebie zaniepokoiło powiedz o tym rodzicom lub zaufanej, dorosłej osobie. 9. Jeżeli logujesz się na strony internetowe uważnie czytaj ich regulamin. 10. Stosuj zasady netykiety, czyli w Internecie nie obrażaj nikogo.

10 FAJNIE W INTERNECIE JEŚLI ZASTOSUJESZ SIĘ DO BEZPIECZNYCH ZASAD KORZYSTANIA Z INTERNETU MOŻESZ SERFOWAĆ I BAWIĆ SIĘ BEZOBAW

11 TO WARTO WIEDZIEĆ

12 ŻYCZYMY WAM BEZPIECZNEGO SERFOWANIA W SIECI! Uczniowie klasy 6c
DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ŻYCZYMY WAM BEZPIECZNEGO SERFOWANIA W SIECI! Uczniowie klasy 6c

13 A CO ZROBIĆ KIEDY NIE MA INTERNETU?


Pobierz ppt "JESTEŚMY BEZPIECZNI W INTERNECIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google