Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kodeks Bezpiecznego internauty

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kodeks Bezpiecznego internauty"— Zapis prezentacji:

1 Kodeks Bezpiecznego internauty

2 Internet Zalety wady

3 Zalety Internetu Komunikowanie Źródła informacji Rozrywka Multimedia
Znajomości Zakupy Powrót

4 Wady Możesz zawirusować komputer Możesz stać się ofiarą
Możesz zostać wciągnięty to różnych sekt Możesz zostać okradziony Możesz popaść w nałóg od komputera Powrót Dalej

5 Nie podawaj swoich danych!
Zasada 1 Nie podawaj swoich danych! W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły. W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 100 100

6 Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Zasada 2 Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców.

7 Zabezpiecz swój komputer!
Zasada 3 Zabezpiecz swój komputer! Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall (tzn. ściana ogniowa). Pamiętaj o aktualizacji wymienionych programów, bo tylko wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów.

8 Stosuj zasady Netykiety
Zasada 4 Stosuj zasady Netykiety Netykieta to zbiór zasad kulturalnego i prawidłowego korzystania z Internetu. To regulamin poprawnego zachowania się w Sieci, stworzony przez samych Internautów. Powinni ją znać wszyscy korzystający z Sieci. Wtedy nikt nie obawiałby się, że zostanie źle potraktowany w Necie.

9 Prezentacje przygotował: Dominik Rysiński 6B


Pobierz ppt "Kodeks Bezpiecznego internauty"

Podobne prezentacje


Reklamy Google