Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze zwariowane życie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze zwariowane życie"— Zapis prezentacji:

1 Nasze zwariowane życie
Tomasz Gwóźdź SMS Gimnazjum nr. 6 w Koninie

2 wstęp Sport jest bardzo ważny dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Doceniają oni jego rolę w życiu i lubią podejmować aktywność sportową zarówno w szkole, jak i w czasie wolnym. Coraz większą popularnością cieszą się mało znane sporty tj. paintball, freestyle futtball, krykiet a nawet łucznictwo. Dla młodych ludzi sport wiąże się z odniesieniem osobistego sukcesu będącego powodem do największej dumy.

3 Zośka W dzisiejszych czasach z terminem gra w zośkę najczęściej kojarzy się odbijanie w kółku przez kilku graczy małego woreczka wykonanego z wełny i wypełnionego sypkim materiałem. W Polsce przed II wojną światową znano grę pod nazwą zośka. W grę tę grano w czasach międzywojennych, gdy dla "zabicia czasu" grupka ludzi ustawiała się w kółku, podbijając zośkę póki nie spadła. Była ona popularna w tej postaci jeszcze w latach pięćdziesiątych i na początku lat sześćdziesiątych XX w.

4 Parkour Le parkour (fr. sztuka przemieszczania się) – pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej. Za twórcę parkour uznaje się Davida Belle'a. Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najefektywniejszy, najprostszy i najszybszy sposób. Osoba uprawiająca parkour to traceur

5 Parkour

6 Freestyle football - sztuka wykonywania trików piłką. Dyscyplina sportu, która liczy kilka lat. Freestyle football wywodzi się z piłki nożnej i powstał na skutek udoskonalania i wymyślania nowych sztuczek piłkarskich. Za ojca freestyle'u uważany jest Diego Maradona. We Freestyle Football odbywają się mistrzostwa (Świata, Europy itp.) oraz zjazdy, lecz największą oglądalnością cieszą się pokazy.

7 Freestyle Football

8 Akrobacje rowerowe – odmiana kolarstwa uprawiana na różnego rodzaju rowerach, których wspólną cechą jest wykonywanie rozmaitych ewolucji.

9 Skateboarding Jazda na deskorolce (ang. skateboarding) – aktywność, w której wykonuje się różne triki na deskorolce. Osobę uprawiającą tę aktywność nazywamy skaterem (lub skateboarderem; w języku angielskim skater oznacza także osobę jeżdżącą na rolkach, wrotkach bądź łyżwach). Skateboarding (podobnie jak jazda na rolkach i wrotkach) tworzy również pewien rodzaj subkultury, ponieważ jest on przez wielu młodych ludzi sposobem na życie.

10 Skaterzy wykonujący triki

11 Paintball – rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. wynurzenie Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

12 Krykiet – sport drużynowy, w którym mecze rozgrywane są między dwiema drużynami po jedenastu zawodników. Pochodzi z Anglii, gdzie podobna gra była znana już na przełomie XIII i XIV wieku. Wysuwanie i zwijanie symetryczne

13 W Polsce istnieje sześć drużyn krykietowych i jedna drużyna reprezentacyjna Polski Polonia Cricket Club. Krykiet w Polsce koordynowany jest przez Polish Cricket Association z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim. Z powodu braków finansowych polskie kluby rozgrywają głównie mecze halowe

14 Łucznictwo - umiejętność i praktyka posługiwania się łukiem do celnego wystrzeliwania strzał. W sportowym łucznictwie nie można korzystać z celowników optycznych, można natomiast korzystać ze sprzętu optycznego po lub przed oddaniem strzału. Sprzęt ten nie może być jednak częścią łuku.

15 „Drobne przyjemności, pozwalają żyć w zwariowanym świecie. „
Zakończenie „Drobne przyjemności, pozwalają żyć w zwariowanym świecie. „ zakończenie


Pobierz ppt "Nasze zwariowane życie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google