Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sporty we Francji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sporty we Francji."— Zapis prezentacji:

1 Sporty we Francji

2 FORMUŁA 1 Grand Prix Francji to jedna z eliminacji Mistrzostw Świata Formuły 1. Grand Prix jest organizowane od 1906 (od 1921 regularnie). Jest też jedną z najstarszych eleminacji Formuły 1. Rozgrywana jest rokrocznie oprócz sezonu 1955.

3 Kolarstwo Tour de France (Wyścig Dookoła Francji) - znany też, jako: Le Grand Boucle wieloetapowy, trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Francji - a nierzadko również krajów ościennych - najczęściej w lipcu (czasami na przełomie czerwca i lipca).

4 Lekkoatletyka

5 Piłka Nożna Reprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Francji w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadającyobywatelstwo francuskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Francuski Związek Piłk Nożnej (fr. Fédération Française de Football). Francja od 1904 roku jest członkiem FIFA, a od 1954 – UEFA. Francuzi byli współzałożycielami obu tych organizacji.

6 Piłka Ręczna Reprezentacja Francji w piłce ręcznej mężczyzn — najważniejszy zespół piłki ręcznej w kraju, reprezentujący Francję w rozgrywkach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszyscy zawodnicy posiadający obywatelstwo francuskie, niezależnie od wieku, narodowości, czy wyznania. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialna jest Fédération Française De Handball (FFHB). Od 2001 roku obowiązki selekcjonera kadry narodowej seniorów pełni Claude Onesta.

7 Piłka Śiatkowa Reprezentacja Francji w piłce siatkowej mężczyzn — najważniejszy zespół siatkarski w kraju, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszyscy zawodnicy posiadający obywatelstwo francuskie. Reprezentuje Francję na arenie międzynarodowej we wszystkich rozgrywkach organizowanych pod egidą FIVB i CEV (tj. Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata, Pucharze Wielkich Mistrzów, Lidze Światowej oraz eliminacjach do tych imprez). Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Fédération française de volley-ball (FFVB). Obecnie zajmuje 17 miejsce w rankingu FIVB.

8 Rugby Reprezentacja Francji w rugby mężczyzn – zespół rugby, biorący udział w imieniu Francji w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo francuskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Francuski Związek Rugby. Drużyna występuje w Pucharze Sześciu Narodów.

9 Tenis French Open, Roland Garros – międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie, jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema rozgrywany w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa na przełomie maja i czerwca.

10 Sporty Zimowe

11 Mateusz Zych 2 c


Pobierz ppt "Sporty we Francji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google