Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia"— Zapis prezentacji:

1 Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia

2 Pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia jest umiejętnością niezbędną w nauce matematyki. Jednak wiele dzieci ma kłopoty z nauczeniem się tabliczki mnożenia i jej utrwaleniem. Karty matematyczne „Tabliczka mnożenia” są cenną pomocą dydaktyczną, która wychodzi naprzeciw tym trudnościom. Gry i zabawy z wykorzystaniem kart matematycznych pozwalają dziecku opanować tę ważną umiejętność w sposób przyjemny i atrakcyjny.

3 Co to są karty matematyczne „Tabliczka mnożenia”?
Karty „Tabliczka mnożenia” są podobne do kart, którymi grają dorośli. Dzięki temu dzieci chętnie po nie sięgają, a naukę traktują jak zabawę. Gry i zabawy ułatwiające zapamiętywanie tabliczki mnożenia mają dużo wspólnego z grami w tradycyjne karty.

4 Komplet kart składa się ze 110 kart: 55 czarnych i 55 czerwonych
Komplet kart składa się ze 110 kart: 55 czarnych i 55 czerwonych. Na czarnych kartach napisane jest mnożenie dwóch liczb, a na czerwonych – wynik mnożenia. Producentem kart jest Andrzej Grabowski. Informacje o kartach i opisy gier można znaleźć na stronie internetowej

5 Nasza praca z kartami W naszej szkole wykorzystujemy karty „Tabliczka mnożenia” od 2009r. Uczniowie klas III i IV uczestniczą w zajęciach organizowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki. Podczas tych zajęć uczniowie ćwiczą pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia, rozwijają umiejętności coraz szybszego liczenia. W pracy z uczniami wykorzystujemy gry: „Krzyżak”, „Olimpijczyk”, „Superprymus”, „Królowa skakanki”, „Piłkarz – matematyk”, „Ekspres”. Dla dzieci atrakcyjne jest połączenie nauki nie tylko z zabawą, ale z rywalizacją sportową, ponieważ w dwóch ostatnich z tych konkurencji, wykorzystuje się skakankę i piłkę. W każdej konkurencji mierzy się czas stoperem i dzieci rywalizują, które z nich uzyska jak najlepszy wynik.

6 Szkolne Mistrzostwa Klas IV w Tabliczce Mnożenia
Od 2009r. nauczyciele matematyki organizują w hali sportowej dla uczniów klas IV szkolne mistrzostwa. Sami zajmują się przygotowaniem stanowisk do poszczególnych gier, opracowują materiały potrzebne do przeprowadzenia mistrzostw. Najlepsi uczniowie otrzymują medale i dyplomy. Mają okazję stanąć na najwyższym stopniu prawdziwego podium. Uczniowie klas VI, którzy sami brali udział w mistrzostwach w poprzednich latach, chętnie pomagają w pracy jury.

7 Nasza drużyna

8 Konkurencja ,,Krzyżak’’

9 Konkurencja ,,Olimpijczyk”

10 Szkolni mistrzowie

11 W bieżącym roku szkolnym nasze mistrzostwa były jednym z punktów programu „Dnia Promocji Talentów”. Spośród najlepszych zawodników wybierana jest drużyna, która reprezentuje szkołę na Wojewódzkich Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia organizowanych w Kraśniku Fabrycznym przez Szkołę Społeczną im.24 Pułku Ułanów KTE .

12 Osiągnięcia naszych uczniów
W tym roku szkolnym nasi uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej XII Wojewódzkich Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia oraz odnieśli znaczące sukcesy w konkurencjach indywidualnych. Do obecnej chwili jeden z naszych uczniów jest rekordzistą w konkurencji „Superprymus”. Wśród uczniów, którzy w klasach IV-VI odnoszą sukcesy w różnych konkursach matematycznych, są ci, którzy będąc w klasie III albo IV brali udział w prowadzonych w szkole zajęciach.

13 Mistrzowie w zawodach wojewódzkich

14

15 Prezentację opracowali nauczyciele matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim.


Pobierz ppt "Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google